BOTAŞ bağışı zorunlu tuttu! Katılmak istemeyen fişlenecek

BOTAŞ bağışı zorunlu tuttu! Katılmak istemeyen fişlenecek

BOTAŞ, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan ettiği 'Milli Dayanışma Kampanyası' için çalışanların maaşından 200-400 TL arasında kesinti yapılacağını duyurdu. Çalışanlar sadece daha az mı çok mu bağış...

BOTAŞ, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan ettiği 'Milli Dayanışma Kampanyası' için çalışanların maaşından 200-400 TL arasında kesinti yapılacağını duyurdu. Çalışanlar sadece daha az mı çok mu bağış yapacağına karar verecek.

Koronavirüsü salgınına karşı AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz bize yeteriz” sloganıyla başlattığı "Milli Dayanışma Kampanyasında bazı kurumların sınır belirleyerek maaş kesintisine gittiği ortaya çıktı.

BOTAŞ tarafından çalışanlara gönderilen mesajda “Milli Dayanışma kampanyası kapsamında 2020 nisan ayı maaşlarımızdan; kapsam dışı personelimizden 400 TL, kapsam içi personelimizden 200 TL olmak üzere kesinti yapılacaktır” denildi.

Mesajda, kampanyaya öngörülen tutardan daha fazla veya az miktarda bağış yapmak isteyen personelin de geri bildirimde bulunması istendi.

Edinilen bilgiye göre 400 TL kesinti öngörülen kapsam dışı personel daire başkanı gibi yöneticileri, kapsam içi ise memurlar ve diğer çalışanları kapsıyor.

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil de, BOTAŞ’ın uygulamasını sosyal medya hesabından duyurdu. Kadıgil, “Bir yanda belediyelere GÖNÜLLÜ bağış yapan insanlara akıl/hukuk dışı zorluklar çıkartılıyor, bir yanda emekçiler için bağış yapmak gönüllü değil, zorunlu tutuluyor! Maaşınızdan kesilecek “bağış”a katılmak istemiyorsanız bildiriyorsunuz, onlar da sizi bir güzel fişliyor” dedi.

Son Dakika Haberleri