Bozkır Arslanı Celaleddin ne zaman yayınlanıyor?

ATV’nin yeni dizisi Bozkır Arslanı Celaleddin 21 Mayıs Cuma akşamı izleyici ile buluşuyor.

Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinin ilk bölümünde, Cengiz Han’ın karargahına giden Şehzade Celaleddin, sürpriz hamlesi ile dengeleri değiştirecektir. Harzemşah ülkesinin kudretli başkenti Gürgenç, siyasi çekişmelerin pençesindedir.

Sultan Alaeddin, Kıpçak boyu mensuplarına tanınan imtiyazdan rahatsız olmuştur ve bu durum başkentte huzursuzluğa neden olmaktadır. Ayrıca aslan avcısı namıyla bilinmekte olan şehzade Celaleddin için evlilik vakti gelmiştir.

Düğün hazırlıkları devam ederken ülkenin kaderini yakından ilgilendiren bir düşman ortaya çıkacaktır. Harzemşah Devleti’ni tehdit edebilecek bu düşman, Moğol devletinin kurucusu Cengiz Han’dan başkası değildir. Sultan Alaeddin, Cengiz Han’a bir elçi heyeti göndererek onunla düşmanlık gütmediğini göstermeyi planlamaktadır ve bu görev Timur Melik’e verilir.

Babasından gizli şekilde kafileye katılan Celaleddin’in Cengiz Han’ın karargahında yaptığı beklenmedik hamle, Sultan Alaeddin’in bütün planlarını alt üst eder. Cengiz Han’ın bey babasını katledip esir etmiş olduğu güzeller güzeli Kutlu Bike’yi infaz etmesine engel olan Celaleddin, Cengiz Han tarafından ölümcül bir sınava tabi tutulacaktır.

Medya