BTP Genel Başkanı Baş: Millet olarak bizim kurduğumuz devleti istediğimiz gibi yönettirebiliriz

BTP Genel Başkanı Baş: Millet olarak bizim kurduğumuz devleti istediğimiz gibi yönettirebiliriz

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, sosyal medya hesabından 'Ha gayret gençler' notuyla paylaştığı videoda şunları söyledi:

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Bize bu baskıyı, bu umutsuzluğu biraz daha kabullendirebilirlerse biz geçmişte yapıldığı gibi bu ülkenin tapusunu anahtarını başkalarına vermeye kalkabiliriz. Şu anda biz aynı şeyi yaşıyoruz. Millet olarak bizim kurduğumuz devleti istediğimiz gibi yönettirebiliriz. Bizim gücümüz” dedi.

“Topluluklar, halklar, milletler yani insanlar; kendi güçlerinin farkına varamazlar. Bu özgüven ile birlikte hepimize istediğini yaptırır. Hani güzel bir söz vardır; 100 kişi bir kişiden korkar mı? Korkmaz. Ama korkuyor. Çünkü o 100 kişi, birbirinin gücünün farkında değil. 

"Millet olarak bizim kurduğumuz devleti istediğimiz gibi yönettirebiliriz"

Boğulan insanlar vardır, bunların birçoğu yüzmeyi bilir. Ama o kadar mesafe yüzerler ki yorulurlar ve yüzmedeki yorulma öyle bir takatsizlik verir ki insana boğulacağını bile bile kulaç atamazsınız. ‘Bir kulaç daha atsam karadayım lakin atamıyorum’. Yani bizim üzerimize çökertilmiş umutsuzluğun tarifi budur arkadaşlar. Eğer onu biraz daha sürdürebilirlerse bize bu baskıyı, bu umutsuzluğu biraz daha kabullendirebilirlerse biz geçmişte yapıldığı gibi bu ülkenin tapusunu anahtarını başkalarına vermeye kalkabiliriz. Şu anda biz aynı şeyi yaşıyoruz. Millet olarak bizim kurduğumuz devleti istediğimiz gibi yönettirebiliriz. Bizim gücümüz.”