Bu ayrıntılar sadece ABC Gazetesi'nde. Peker konuşurken masasında duran kitap ile kime mesaj verdi? En büyük düşmanının adını niye söylemedi?

Bu ayrıntı sadece ABC Gazetesi'nde. Peker konuşurken masasında duran kitap ile kime mesaj verdi? En büyük düşmanının adını niye anmadı? Televizyorndaki görüntü kime ait?

ABC Gazetesi ÖZEL

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker 41 dakikalık viideosunda, Mehmet Ağar ve Pelikancıları hedef gösterdi. Pürü pak bir  geçmişi varmış gibi mağdur olduğunu anlattı, tehdit etti.

Ayrıca Peker'in konuşması sırasında masasında duran kitap.
Kitabın adı Omerta:

peker-omerta.png

Mario Puzo'nun son kitabı Omerta, adını mafya örgüt üyelerinin onurunun simgesi olan 'suskunluk yasası'ndan alıyor

omerta-kitap.jpg

Mafyada Omerta yasasına göre, başına ne gelirse gelsin polise gitme ve konuşmak yasak. Bu yasağı delen, polise konuşan, muhbirlik yapan mafya üyesi, hem davayı satmış oluyor hem de ölümle cezalandırılıyor.

Peker, ev ve iş yerlerine yapılan baskınlarda kendisin ihbar eden mafya üyelerine bu kitap üzerinden mesaj veriyor.

Ayrıca Peker konuşurken arkadaki televizyonda vefat eden MHP'nin eski lideri Alparslan Türkeş'in gençlik yıllarına görüntüsü yer alıyor.

turkes-peker.png

 

Çakıcı'nın adını ağzına almadı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 41 dakikalık tehdit dolu konuşması sırasında Alattin Çakıcı'nın adını ağzınıa bir kere bile almadı. Çakıcı hapisteyken, Peker'i tehdit etmiş, Peker de Çakıcı hapisten çıkmadan önce Türkiye'yi terk etmişti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa