Kırklareli Valisi: Sosyal medyada maskesiz görüntü verenlere işlem yapılacak

Kırklareli Valisi: Sosyal medyada maskesiz görüntü verenlere işlem yapılacak

AKP'nin tıklım tıklım dolu salonda yaptığı kongrenin üzerinden henüz bir gün geçmişken valiler koronavirüs için maske ve mesafe uyarısı yapıyor.

Ankara'da düzenlenen AKP kongresine yurdun dört bir yanından vatandaşlar getirilmiş, maske ve mesafe kuralları hiçe sayılmıştı. Kongreye sessiz kalan Kırklareli Valisi Osman Bilgin, sosyal medya hesabından maskesiz görüntü veren ve sosyal mesafeyi ihlal edenler hakkında işlem yapacağını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında 3. pik uyarıları yapılırken AKP 7. Olağan Büyük Kongresi düzenlendi. Salgın dönemi için korkunç denilecek kalabalıkların oluştuğu kongrede, sosyal mesafe hiçe sayıldı, kongreye gelen otobüslerde maskesiz mesafesiz görüntüler büyük tepki çekti. AKP kongresinde pandemi kurallarını hiçe sayanlar için bir yaptırım uygulanmazken, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, sosyal medyada maskesiz ve sosyal mesafe kuralına uymayarak görüntü verenler hakkında da işlem yapılacağını söyledi.

'TEDBİR ALMADIĞIMIZ SÜRECE VAKALAR ARTACAK'

Ülke genelinde kasım ayında yaşanan ikinci dalga gibi yeni bir virüs dalgasının yaşandığını, bu kapsamda tüm vatandaşların dikkatli olup maske, mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uymaları gerektiğini belirten Vali Bilgin, "İstirham ediyorum, maske, mesafe ve temizlik kurallarına en yüksek düzeyde dikkat edelim. Bu birinci kuralımız olsun. İkinci olarak ev ve komşu ziyaretlerini kesinlikle yapmayalım. Özellikle mutasyonlu virüsün artışıyla birlikte üçüncü dalgayı yaşıyoruz. Bu şunu gösteriyor, tedbir almadığımız sürece bu vakalar artacak" dedi. 

'MASKESİZ GÖRÜNTÜ VERENLER VE SOSYAL MESAFEYİ İHLAL EDENLERE İŞLEM YAPACAĞIZ'

Kentte kafe ve restoranları yeniden kapatmak istemediklerini, bu nedenle tedbirleri artıracaklarını ifade eden Bilgin, "Kafe ve restoranları tekrar kapatmak istemiyoruz. Bazen şunu görüyorum, bazı kamu kurum temsilcilerinin ya da siyasi parti temsilcilerinin ziyaretlerinde maske takmadığını görüyorum. Tekrar uyarıyorum, bundan sonra sosyal medya hesabından maskesiz görüntü veren ve sosyal mesafeyi ihlal eden herkese işlem tesis edeceğimizi belirtmek istiyorum. Bu sadece bireysel değil toplumsal sağlık açısından risk oluşturmakta. Özellikle bizlerin başta vali olmak üzere, belediye başkanları, kaymakam arkadaşlarım, kamu, kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcilerinin örnek olması gerektiğini iletmek istiyorum. Bu manada herkes duyarlılığını en üst seviyede göstersin. 'Bana bir şey olmaz' mantığını bırakalım" diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık