Bu ilk ölüm tehdidi değilmiş! Yandaş Sevda Noyan 'Tehdit makinesi' çıktı, İşte Noyan'ın kirli geçmişi

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Ülke TV'deki bir programda elinde "ölüm listesi" olduğunu söyleyen Sevda Noyan'ın daha önce de Millletvekili Barış Atay'ı

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Ülke TV'de katıldığı bir programda elinde "ölüm listesi" olduğunu söyleyen Sevda Noyan'ın daha önce de TİP Milletvekili Barış Atay'ı tehdit ettiği ortaya çıktı.

Ülke TV'de Esra Elönü'nın programında, bir ölüm listesi hazırladığını ve ailesinin en az 50 kişiyi öldürmeye hazır olduğunu söyleyen Sevda Noyan'ın daha önce de Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay'ı, "Gezi'de sessiz kalanları mumla ararsınız" sözleriyle tehdit ettiği ortaya çıktı.

İLK ÖLÜM TEHDİDİ DEĞİL

Kendisini yazar olarak tanıtan Sevda Noyan, 20 Kasım 2019 tarihinde Barış Atay'ın Gezi Parkı Direnişi ile ilgili Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasını alıntılayarak "Gezi de sessiz kalanları mumla ararsınız" yazdığı ortaya çıktı. Sevda Noyan'ın Gezi Parkı Direnişi üzerinden TİP Milletvekili Barış Atay'ı tehdit ettiği mesajı şöyle: "SİZLERDE GEZİ DE SESSİZ KALANLARI MUMLA ARARSINIZ BUNU İYİ BİLİN ..ZATEN 15 TEMMUZUN ÖFKESİ HALA BURNUMUZDA YAZIK OLUR HEPİNİZE!!!" ifadelerini kullandı.

'DARBECİLERİ TEHDİT ETTİM' SAVUNMASI

Canlı yayında ölüm tehditleri savuran Sevda Noyan, "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk... Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır." demişti. Programın sunucusu Esra Elönü ise, Noyan'ın sözleri üzerine; "'Ayak' az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar" diyerek yanıt vermişti.

Ölüm tehditleri sonrası büyük tepki çeken Noyan, daha sonra yaptığı açıklamada, "KONUŞMAM ŞU ŞEKİLDE FETÖ TEKRAR DARBEYE KALKIŞIRSA BU KEZ HAK ETTİKLERİ CEVABI VERECEĞİZ VE HEPİMİZ BUNA HAZIRLIKLIYIZ KURTULAMAZLAR LİDERİMİZİN YANINDAYIZ DEDİM" ifadelerini kullanarak kendisini savunmuştu.

Gerici Ülke TV’de ölüm tehdidi! ‘Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür’ 

SEVDA NOYAN KİMDİR?

Sevda Noyan'ın hayatı da Engin Noyan'ın hayatı gibi filmlere romanlara konu olabilecek türden ilginç ve ibret verici bir detaya sahiptir.

Çünkü ikisi de hayatlarının gençlik yıllarını farklı, orta yaşlarından itibaren ise tamamen farklı bir çizgide yaşamaya başlamış.Sevda Noyan Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak İzmir'de dünyaya geldi.

Sevda Noyan kendi deyimiyle, "cahiliye dönemi" hayatında güzellik uzmanı olarak çalışıyordu. İzmir'de Ege TV'de makyözlük yapıyordu. Buradaki çalışmalarında yöneticiliğe kadar yükselmişti. Burada çalışırken, kanal tarafından düzenlenen birçok organizasyonu tertipliyordu. Daha sonra Bursa'da Olay TV'de çalışmaya başladı. Sonra da yerel bir radyoda yöneticilik yaptı.

FETÖ'nün kanalında çalışan Engin Noyan'ın eşi Sevda Noyan dün canlı yayında ölüm listesi açıklamıştı.

https://abcgazetesi.com/yuz-yuze-egitim-bir-gun-sonra-baslayacak-379638
Son Dakika Haberleri