'Bu ucube sistem Türkiye’ye kaybettirmektedir'

'Bu ucube sistem Türkiye’ye kaybettirmektedir'

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Cihan Paçacı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi (CHS) için “ucube” nitelemesi yaparak, AKP’nin bile bu sistemi savunmadığını söyledi.MHP’lilerin parlamenter sistemi savunanlar...

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Cihan Paçacı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi (CHS) için “ucube” nitelemesi yaparak, AKP’nin bile bu sistemi savunmadığını söyledi.

MHP’lilerin parlamenter sistemi savunanlar hakkında “FETÖ ve PKK ile irtibatlı dediğini söyleyen Paçacı, “Bu ucube sistem Türkiye’ye kaybettirmektedir. Biz güçler ayrılığını savunuyoruz. Cumhurbaşkanlığı makamının tarafsız olması gerektiğini savunuyoruz ve FETÖ’cü de değiliz” dedi.

Paçacı, İYİ Parti Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Erbil’de şehit edilen diplomatı anarak “Bu terör eyleminde sorumluların bir an önce açığa çıkarılarak adaletin tecellisini bekliyoruz” dedi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne yönelik eleştirilerde bulunan Paçacı, daha önce hiçbir ülkede denenmemiş sistemin kriz ve kaos üreten noktaya geldiğini belirtti. Bu sistemin hukuki, siyasi ve iktisadi yapıyı tahrip ettiğini vurgulayan Paçacı, “Bu ucube sistem Türkiye’ye kaybettirmektedir. AK Parti içerisinde bile tartışılan bu sistemin tek bir savunucusu kalmıştır, o da bu sistemden nemalanan Cumhur İttifakı’nın küçük ortağıdır” dedi.