Buğra Kavuncu'dan ‘Hudut Namustu’ pankartı asan gencin videosu hakkında açıklama

“Hudut Namustur pankartlarını bize İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu astırdı” iddiasında bulunan ve sosyal medya kullanıcıları tarafından videonun zorla çektirildiği öne sürülen gencin yayımladığı video üzerine Buğra Kavuncu’dan açıklama geldi.

İstanbul’da ‘Hudut Namustu’ yazılı pankart astıktan sonra gözaltına alınan gençlerden biri olan Ahmet Çakmak’ın “Bana bu pankartı Buğra Kavuncu astırdı. Yanındakiler para ve başka şeyler vadettiler.” ifadelerini kullandığı bir video konuşması, sosyal medyada paylaşıldı.

Ancak yakınları Çakmak’tan haber alamadıklarını ve videonun zorla çektirildiğini iddia etti.

hudut-namustu.jpg

Pankart nedeniyle gözaltına alınan gençlerin avukatlığını yapan Ali Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ahmet’e ulaşamıyoruz. Tehdit altında olduğu videodan anlaşılabiliyor, alıkonulduğunu düşünüyoruz. Biz polise başvuruyoruz, kendisiyle bugün iletişim kuran varsa dmden ulaşsın lütfen” dedi. Avukat Gül, İçişleri Bakanı Soylu ve Adalet Bakanı Gül’e de seslenerek “Yetkilileri işlerini yapmaya davet ediyorum. Burası dağ başı mı? Adam alıkoyup video çektirip yayınlatmak nedir?” ifadelerini kullandı.

Kavuncu’dan açıklama

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da iddialar üzerine açıklamada bulundu.

Kavuncu, Twitter üzerinden yaptığı video paylaşımında konuya ilişkin “Bu asla doğru bir haber değildir. Bu yapılan beyan da belli ki bir baskı altında verilmiş. Bizim İstanbul İl Başkanlığı olarak binlerce teşkilat mensubumuz var. Kendi gençlik teşkilatımız var. Böyle bir ihtiyacımız olsa zaten kendi teşkilatlarımızla asarız. Zaten şu anda İstanbul’da bir çok ilçede başkanlıklarımızın binasında ‘Hudut Namustur’ yazılı pankartlarımız asılı. Dolayısıyla konu kesinlikle anlatıldığı gibi değildir. Ben bir an önce genç arkadaşımızın bulunmasını, neredeyse kimler tarafından tutuluyorsa sağlıklı bir şekilde emniyet tarafından tespit edilmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

 

 

Bu pankartlar asıldıktan sonra adliyeye destek amacıyla gittiklerini, kendisini ilk kez orada gördüğünü söyleyen Kavuncu, “Bir algı yaratılmak isteniyor ve sosyal medya üzerinden de böyle yanlış bir bilgilendirme yapılıyor. Konunun doğrusu budur” ifadelerini kullandı.

Ahmet Çakmak bulundu

İYİ Parti İstanbul 1.Bölge Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Avukat olan Emir Gürbüz “Ahmet kurtarıldı, Ankara asayişte” ifadesi ile Çakmak’ın bulunduğunu duyurdu.

Avukat Ali Gül’de “Ahmet kurtarıldı, avukat arkadaşlar Ankara emniyete gittiler. Detaylar belli oldukça açıklayacağız” açıklamasında bulundu.

Ahmet Çakmak'a zorla çektirildiği iddia edilen ve @verackmk isimli Twitter hesabından paylaşılan video:

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem