Bülent Çolak'tan “Geniş Aile” itirafı: Ulvi üstüme yapıştı, kendimi işsiz bıraktım

Bülent Çolak'tan “Geniş Aile” itirafı: Ulvi üstüme yapıştı, kendimi işsiz bıraktım

"O riski almadığında kendini geliştiremiyorsun"

"Geniş Aile" dizisinde canlandırdığı “Ulvi” karakteri ile hatırlanan oyuncu Bülent Çolak, “Ulvi üstüme yapıştı, kendimi işsiz bıraktım” dedi.

Sabah TV'de 'Yasemİnce İtiraflar' programına katılan Çolak, “Geniş Aile'deki Ulvi karakteri. O karakterle o kadar özdeşleştirdi ki seyirci sizi, hala çoğu insanın aklına Ulvi olarak geliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Yapıştı mı sizce karakter üzerinize?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“İlk zamanlar biraz rahatsız ediyordu sonradan galiba alıştım. İş popüler olduğu zaman 3-4 sene boyunca rock yıldızı gibi geziyorsunuz eyvallah lakin hep aynı şarkıyı söylemek istemezsiniz ya, ben en azından istemem. Çünkü oyuncuyum ben, başka karakterler de canlandırmak istiyorum. Ama seyirci öyle seviyor, yapımcı da risk almak istemiyor. "Sen salak sempatik çocukları güzel oynuyorsun buradan yürümeye devam et" diyor. Ben de "sağ olun kalsın, ben bunun iyisini yaptım zaten" diyorum. Ulvi benzeri bana o kadar çok rol teklif edildi ki! Ben hepsini reddettim. Çünkü zaten biz onun orijinalini güzelini yaptık. Onun çakması gibi durunca ben ondan keyif alamıyorum.

Bir karaktere çok uzun yıllar hayat vermek dezavantaj. 5 sezon oynardı 'Geniş Aile' lakin bıkardık. Hep aynı şarkıyı söyle söyle nereye kadar? Ama filmlerini yaptık işte 3 tane. Hatta fikrini ben ateşledim. Sokakta çünkü o nabzı tutan biziz ya, o reaksiyonu hala görüyorsun. Sosyal medyada filan hala mesajlar geliyor.”

"O riski almadığında kendini geliştiremiyorsun"

“Sizin benim kafamda komedi ile özdeşleşmiş bir yapınız var. Bu bir oyuncu için iyi bir şey mi sizce?” sorusuna çolak şöyle yanıt verdi:

“Oyuncu kendini sağlama alıp, 'aynı tencereden yiyeyim' diyor, risk almıyor. Bunu tercih edip bu şekilde devam ediyor. Risk aldığı zaman geçiminden de olacak, konfor alanı bozulacak evet doğru. Ama sabitleyince aynı rolleri durmadan temcit pilavı gibi, ben hoşlanmıyorum. O riski almadığında kendini geliştiremiyorsun. Sonradan üzülen arkadaşlarımı bile gördüm. Ama bunu o istiyor. Ne ekiyorsan onu biçiyorsun. Evet belki bir sene işsiz kalacaksın. Çünkü ben bunu yaptım mesela. Vakti zamanında Ulvi benzeri roller almamak için bir seneye yakın kendi kendimi işsiz bıraktım.”

Etiketler :