Bunu da gördük… Hukuk Fakültesi’ne ilahiyatçı hoca görevlendirildi!

Bunu da gördük… Hukuk Fakültesi’ne ilahiyatçı hoca görevlendirildi!

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin “hukuk felsefesi” dersleri için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin “hukuk felsefesi” dersleri için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yıldırım görevlendirildi.

Anadolu Üniversitesi’ne şubat ayında yapılan yönetim değişikliğinin ardından akademisyen alımı ve görevlendirmeleri yapıldı. Hukuk Fakültesi’nin “hukuk felsefesi” dersleri için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yıldırım görevlendirildi.

Sözcü’den Kemal Atlan’ın haberine göre, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde şubat ayında dekan, dekan yardımcıları, bölüm ve anabilim dalı başkanlıkları ve yardımcıları tamamen değişti. Fakültede çok kısa süre önce göreve başlayan akademisyenlerin yönetim kadrolarına getirildiği, uzun süre fakülteye hizmet eden akademisyenlerin yönetimlere alınmadığı ve bu yeni dönemle birlikte dışarıdan akademisyen görevlendirme ve alımı hız kazandığı, görevlendirmelerde eşit davranılmadığı, alan bilgisi ve liyakatin gözetilmediği iddia edildi.

“Hukuk fakültelerinde hukukçu mu kalmadı?”

Hukuk Fakültesi’nin Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Anabilim Dalı’nda ve yine başka fakültelerdeki anabilim dallarında hukuk felsefesi alanında çalışan öğretim üyelerinin olmasına rağmen ders için bir ilahiyatçının görevlendirilmesi şaşkınlıkla birlikte tepkiye neden oldu. Hukuk Fakültesi öğrencileri ise sosyal medya üzerinden görevlendirmeye tepki gösterdi. Öğrenciler, “Hukuk fakültelerinde hukukçu mu kalmadı?” diye sordu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim