Bursa'da bir genç zincirle direğe bağlanmış halde yanında notla bulundu: “Ben hırsızım”

Bursa'da bir genç zincirle direğe bağlanmış halde yanında notla bulundu: “Ben hırsızım”

Bursa’da bir genç dövülmüş ve aydınlatma direğine zincirle bağlanmış halde bulundu. Gencin bağlandığı direkteki “Ben hırsızım, mahalleli beni bu hale getirdi’ yazılı not dikkatleri çekti.

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde iddiaya göre, evlerden hırsızlık yapan Rıza P., sokak ortasında mahalleden 6 kişi tarafından zincir, tekme ve yumrukla darbedildi. Rıza P., mahalledeki bir aydınlatma direğine zincirle bağlandı. Bölgede devriye atan polis ekiplerinin fark etmesi üzerine 6 kişi olay yerinden kaçtı.

Rıza P.’nin  durumunu gören ekipler bölgeye itfaiye, sağlık ve takviye polis ekibi istedi. İtfaiye ekipleri zinciri keserek Rıza P.’yi bağlı bulunduğu direkten kurtardı.

DİREKTE ‘BEN HIRSIZIM’ NOTLARI

Rıza P.’yi darbeden grubun aydınlatma direğine ‘Ben hırsızım’ ve ‘Ben hırsızım mahalleli beni bu hale getirdi’ yazılı 6 not bıraktığı görüldü. Polis ekiplerinin olay yerindeki sorgusunda eski mahallesi olduğu için Küplüpınar’a geldiğini belirten Rıza P. “Beni sokağın başında yakaladılar, zincirle döve döve buraya getirdiler. Ardından da bu direğe bağladılar. Yürüyecek halim yok.” dedi.

Sağlık ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Rıza P. tedaviye alındı.

Rıza P.’nin hırsızlık suçundan çok sayıda sabıka kaydı bulunduğu öğrenilirken, olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, kaçan 6 kişinin yakalanması için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

3. Sayfa