Bursa'dan yoksulluğun fotoğrafı

Bursa'da yaşlı bir kadın manavın önünde bulunan çöpteki soğanları almaya çalıştı. Yakalanan kare yoksulluğun özeti niteliğinde.

Bursa’da yaşlı bir kadın, manavın önünde bulunan çöp bidonundaki soğanları poşete koyarak evine götürmeye çalıştı. İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, "Bu Türkiye'nin geldiği noktanın fotoğrafıdır." dedi.

Türkiye'de ekonomik kriz giderek derinleşiyor.İşsizlik ve yoksulluğun olmadığını ileri sürülse de vatandaşların yaşadıkları, ekonomide gelinen noktayı net bir şekilde ortaya koyuyor. Bursa'dan gelen son fotoğraf da bunu belgeler nitelikte. Fotoğrafta bir kadın çöpte duran soğanları alıp evine götürmeye çalışıyor. Görüntüleri yorumlayan İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, "Bu Türkiye'nin geldiği noktanın fotoğrafıdır." ifadesini kullandı. Sözcü'ye konuşan İsmail Tatlıoğlu, şunları söyledi: "Bugün Merkez Bankası Başkanı değişikliğinin sadece döviz kuru üzerinden günlük maliyeti 1 milyar TL. Faiz üzerinden dış borçlara baktığımızda yine 1 milyar TL. Sayın Erdoğan, dinleyeni çok, inananı yok bir konumda. Buradan siyasal iklim değişmeden çıkış da yok. Kongrede şunu demesini çok bekledim. 128 milyar dolar ile ilgili bir açıklama yapsın. Çünkü  Türkiye’nin tarihinde daha büyük bir para sorgulanmadı. Üzerinde soru işareti olan en büyük rakam bu. Bütün dünya Merkez Bankaları’nın ana ilkelerinden biri Merkez Bankası işlemlerinin kamuoyu ile paylaşımıdır. Bir hafta içinde normal yaptıkları işlemleri açıklamalı. Bunlar kaç yıldır bu açıklamaları yapmıyorlar ve 128 milyar dolar rezervin nereye gittiğini bilen yok."

Kaynak:Haber Kaynağı

Yerel Gündem