Büyükçekmece yalanı ellerinde kaldı! İşte Uysal'a kritik sorular...

Büyükçekmece yalanı ellerinde kaldı! İşte Uysal'a kritik sorular...

Büyükçekmece yalanı çürüyor... Karabat, İGDAŞ Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım ve Büyükçekmece Nüfus Müdürü Mehmet Mutlu'nun aynı evde ikamet ettiğini söyledi.

Büyükçekmece’ye seçmen kaydırması yapıldığı iddiasıyla AKP’nin seçim tekrarı istediği İstanbul’da bir gerçek daha ortaya çıktı. CHP'li Özgür Karabat, İGDAŞ Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım ve Büyükçekmece Nüfus Müdürü ile Mehmet Mutlu'nun aynı evde ikamet ettiğini söyledi.

31 Mart seçimlerinde Büyükçekmece Belediyesi’ne aday olan Mevlüt Uysal, "Büyükçekmece'de seçmen kaydırması yapıldığını ve usulsüzlük olduğunu" iddiasında bulunmuştu. Uysal'ın iddiaları çürümeye devam ediyor.

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

UYSAL'A SORULAR...

-Belediye Başkan adayı olduğunuz Büyükçekmece'de İGDAŞ Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım ve Büyükçekmece Nüfus Müdürü Mehmet Mutlu’nun aileleriyle birlikte aynı adreste ikamet ediyor olmaları hayatın olağan akışına uygun mudur?

-Büyükçekmece'de İĞDAŞ Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım ve Büyükçekmece Nüfus Müdürü Mehmet Mutlu’nun adres değişiklikleri hangi tarihte yapılmıştır?

-Bu adres değişikliklerinin adaylığınızla bir bağlantısı var mıdır?

DÜNKÜ SORULAR

- Büyükçekmece'ye AKP'den belediye başkan adayı gösterildikten sonra kaç seçmenin kaydını taşıdınız?

-Askerlik arkadaşınız olan L. E. ve eşinin ikametini aday gösterildikten sonra Büyükçekmece'ye taşıdınız mı?

-Karşılama ekibinizden K. B. ve Belediyede sekreterliğinizi yapan E. K.'nin ikameti hangi tarihte Başakşehir'den Büyükçekmece'ye alındı?

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika