Çalışmak isteyen eşini öldürdü

Çalışmak isteyen eşini öldürdü

İstanbul Gaziosmanpaşa’da, yabancı uyruklu Abdujalol Umırzokov, üç çocuğunun annesi, 10 yıllık eşini çalışmak istediği için bıçaklayarak öldürdü.

Özbekistan uyruklu 45 yaşındaki Abdujalol Umırzokov, 33 yaşındaki eşini Shakhko Mukhtarova’yı çalışmak istediği için bıçaklayarak öldürdü. Olay, İstanbul Gaziosmanpaşa’da gerçekleşti. 7 ay önce ailesi ile Türkiye’ye gelen Umırzokov, 2 ay önce iş bulan ve Şanlıurfa’ya çalışmaya giden eşi Mukhtarova’nın İstanbul’a dönmesinin ardından eşini Gaziosmanpaşa’daki evine getirdi. Shakhko Mukhtarova telefonda iş görüşmesi yaptıktan sonra, tekrardan Şanlıurfa’ya dönmesi gerektiğini söyledi. İkili arasında çıkan tartışmada 3 çocuk annesi Mukhtarova, bir çok yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Komşuların ihbarı üzerine Gaziosmanpaşa Asayiş Büro Amirliği ekipleri olay yerine gelerek Abdujalol Umırzokov’u gözaltına aldı. Ekipler, kadının cansız bedenini otopsi yapılması üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. Umırzokov, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

“TUHAF BİR HALİ VARDI”

Mahalle esnaflarından Metin İşal, “Akşam olay saat 22.00 gibi oluyor. 1 aydır burada yaşayan Özbek vatandaşın cinayet işlediğini duyduk. Olay yeri inceleme polisleri geldi. Karısını bıçakladığını duyduk. Kendisi birkaç kere bizim dükkanımıza gelmişti. Tuhaf bir hali vardı. Anlattıklarından bir şey anlamıyorduk tabii. Adam iri yarı birisiydi hareketleri tuhaftı. Neden öldürdüğünü bilmiyorum. Karısıyla tartıştığını ve olayı gerçekleştirdiğini duyduk” dedi.

Etiketler :