Carettala carettalar, Manavgat sahillerine gelmeye başladı, önlemler alındı

Carettala carettalar, Manavgat sahillerine gelmeye başladı, önlemler alındı

Manavgat sahillerine gelmeye başlayan deniz kaplumbağaları için gerekli olan güvenli yumurtlama ve yuvalama alanı önlemlerinin alındığı bildirildi.

Antalya'da mayıs ve haziran aylarında yumurtlamak için sahile çıkmaya başlayan caretta caretta deniz kaplumbağaları Manavgat sahillerine gelmeye başlarken, güvenli yumurtlama ve yuvalama alanları için gerekli önlemlerin alındığı bildirildi.

Deniz Kaplumbağaları Akdeniz Fokları Kum Zambakları Koruma ve Yaşatma Derneği (DEKAFOK) Başkanı Seher Akyol, caretta carettaların güvenli yumurtlama yapabilmesi için mayıs ayından itibaren sahilde yasakların başladığını duyurdu. DEKAFOK Başkanı Seher Akyol, Manavgat sahillerinin caretta caretta deniz kaplumbağaları için güvenli yumurtlama ve yuvalama alanları haline gelebilmesi için gerekli önlemlerini aldıklarını belirtti. Seher Akyol, mayıs ayından ekim ayına kadar geçecek sürede Manavgat'ın 65 kilometrelik sahil bandında motorlu taşıtlar başta olmak üzere binek hayvanlarının sahile girişinin yasaklandığını söyledi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekoloji