Cemal Enginyurt: Gültekin Uysal Cumhurbaşkanı adayı değil

Cemal Enginyurt: Gültekin Uysal Cumhurbaşkanı adayı değil

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt, TELE1’de Tuba Emlek’in sunduğu Mercek isimli programa konuk oldu.

Cemal Enginyurt, Millet İttifakı’nın adayının kim olursa olsun destekleyeceklerini ve bunun bir vatan borcu olduğunu ifade etti. Enginyurt, 6 muhalefet partisinin Cumhurbaşkanı adayının kazanması için sonuna kadar mücadele edeceklerini belirterek, “Demokrat Parti’nin Genel Başkanı Gültekin Uysal Cumhurbaşkanı adayı değildir” dedi. Enginyurt’un açıklaması şöyle:

“Demokrat Parti olarak mavi gözlü dev Mustafa Kemal Atatürk’ün mevzubahis vatansa gerisi teferruattır anlayışı ile yine demokrasi gelmesi için siyasi kavgalarımızı bir kenara bıraktık. Millet İttifakı ile bir olmanın millete umut olacağına inanarak hiçbir hesap içerisine girmeksizin partimiz barajı aşmış aşmamış dert etmeksizin Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kazanması için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

ERDOĞAN’IN İŞİNE YARAR BAKMASIZIN ALTI PARTİ KİMİ GÖSTERİRSE DESTEKLEYECEĞİZ

Demokrat Parti’nin Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı adayı değildir. Millet İttifakı’nın adayı her kim olursa olsun şu olursa Erdoğan’ın işine yarar bakmasızın altı parti kimi gösterir ise Demokratlar o adayın kazanması için mücadele decek. Bizim için vatan borcudur.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika