CHP 81 ilde sokakta: Kılıçdaroğlu'nu CHP örgütü koruyacak güçtedir!

CHP 81 ilde sokakta: Kılıçdaroğlu'nu CHP örgütü koruyacak güçtedir!

Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı yapılan Ankara Çubuk'ta faşist linç girişimine karşı 81 ilde eş zamanlı olarak sokağa çıktı. CHP İstanbul İl Başkanlığının önünde toplanan binlerce kişi, 'Faşizme karşı omuz omuza' sloganını attı.

Cumhuriyet Halk Partisi, Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı yapılan Ankara Çubuk'ta faşist linç girişimine karşı 81 ilde eş zamanlı olarak sokağa çıktı. CHP İstanbul İl Başkanlığının önünde toplanan binlerce kişi, 'Faşizme karşı omuz omuza' sloganı attı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk’ta asker cenazesinde kolluk kuvvetlerinin seyirci kaldığı linç girişimine vatandaşlardan ve demokratik kitle örgütlerinden tepki büyüyor.

'FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA'

CHP İstanbul İl Başkanlığının önünde binlerce kişi toplandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da binlerce kişiyle yan yana geldi. Kitleden, skandal açıklamalarından dolayı Süleyman Soylu ve Akar'a tepki yağdı.

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

CHP Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Aynı zamanda şehidimize ve ailesine karşı da yapılmış bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan protesto değildir, sıradan bir provokasyon değildir, son derece organize bir eylemdir.

'SİYASİ RANT BEKLEYEN ZEHİRLİ DİLİN SAHİBİ PAY SAHİBİDİR'

Siyasi rant bekleyen zehirli dil ve zehirli dilin sahipleri bu hain saldırıda pay sahibidir. Bu saldırının ardında cevaplanması gereken çok sayıda soru var, bunlar cevaplandırılmalı, kamuoyu rahatlatılmalıdır.

Saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir.

Milli Savunma Bakanına sormak isteriz, o evi yakın diye bağıran hainlere dönüp de mesajınızı verdiniz demek ne demektir?Bu nasıl bir cümledir? O organize grup ne mesajı vermiştir?Herkes rahat olsun, soğukkanlılıkla oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye'nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi'yiz.

'DEVLETİN YETKİLİLERİ KORUYAMIYORSA KILIÇDAROĞLU'NU CHP ÖRGÜTÜ KORUYACAK GÜÇTEDİR'

Bilinmelidir ki, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu devletin yetkili kurumları koruyamıyorsa CHP örgütü koruyacak güçtedir.Bu saatten itibaren, İstanbul'da İstanbul örgütü halkımız ile birlikte genel başkanımızı koruyacaktır.

EKREM İMAMOĞLU: BİRİLERİNİN ÇEKMEK İSTEDİĞİ ALANA BİZ GİRMEYECEĞİZ

Kaftancıoğlu'ndan sonra söz alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ben şahsen onur duydum. O güzel devlet adamlığı duruşuyla, insanlığıyla Türkiye Cumhuriyeti tarihine geçmiş olan Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na tüm İstanbul'un saygılarını buradan iletiyoruz. Bu sürecin içerisinde kim varsa hukuk gereğini yapmalıdır. Herkes cezasını çekmelidir, istifa etmesi gerekenler de istifa etmelidir. Bu yapılan Türkiye demokrasisine yapılan bir saldırıdır, Türk milletine yapılmış bir sadırıdır. Genel Başkanımızın yanındayız. Bu saldırılar kime yapılırsa yapılsın biz onun da yanında oluruz. Birilerinin yaptığı tavırların peşinden giden değil, tam da Genel Başkanımızın yaptığı sakinliğe uymalıyız. Bizler bu sürecin aklı olmalıyız. Biz vicdanlı insanlarız. Biz her şeye rağmen vatanı için her fedakarlığı yapan bir topluluğuz. Bu hareket tasarımlı ve planlanmış bir eylemdir. Sakın etrafınızdaki başka fikirli insanlara kin duymayın. 16 milyon insanımız vatanseverdir. Birilerinin çekmek istediği alana biz girmeyeceğiz. Kavga etmek isteseler de onları öyle bir yalnızlaştıracağız ki kendileriyle kavga edecekler. Biz öyle bir barış tesis etmek istiyoruz ki akıları ona bile ermeyecek " dedi.

ANKARA

Ankaralılar saldırıyı protesto etmek için Güvenpark'ta bir araya geldi

ANTALYA

Antalyalılar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik linç girişimini prostesto için Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı.

İZMİR

İzmirliler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik faşist güruhun saldırısını protesto etmek için Konak Meydanı'nda toplandı.

SAMSUN

Samsun'da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı protesto edenler Anıt Park önünde bir araya geldi.

ADANA

Adana'da 10 Ekim Anıtı önünde toplanan kitle Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı protesto etmek için bir araya geldi.