CHP: Bu harekata desteğimiz tam

CHP: Bu harekata desteğimiz tam

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tezcan, Afrin operasyonu ile ilgili olarak "Bu harekatın millet olarak arkasında olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi açıklıyoruz" dedi.Tezcan, s Twitter'daki hesabından yaptığı...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tezcan, Afrin operasyonu ile ilgili olarak "Bu harekatın millet olarak arkasında olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi açıklıyoruz" dedi.

Tezcan, s Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'nın, sınırların terör unsurlarından arındırılması, sınır güvenliğinin sağlanması, Türkiye'nin ve bölgenin huzuru açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

'BÖLGE BARIŞI İÇİN KATKI OLACAK'
Türkiye'nin milli güvenliği ve çıkarlarının her şeyin üstünde olduğuna dikkati çeken Tezcan, şunları kaydetti:

"Suriye'ye ilişkin genel stratejimiz, terör örgütleriyle mücadele yanında, Suriye'nin egemenliği ve toprak bütünlüğünü sağlayacak siyasi çözüme odaklanılması olmalıdır. Bu strateji, bölge barışı için kalıcı çözüm olacaktır. Bu amaçla Türkiye'nin bütün taraflarla görüşmesi (ABD, Rusya, İran ve Suriye) ve siyasi sürece yukarıdaki çerçevede katkı sağlaması önemlidir. Şanlı ordumuzun başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın en kısa sürede hedefine ulaşıp, Mehmetçiğimizin burnu kanamadan ülkemize dönmesi en büyük arzumuzdur."

'ŞANLI ORDUMUZ HAREKETE GEÇMİŞTİR'
Tezcan daha sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bu sürecin sonunda akıldan çıkarılmaması gereken en önemli şey Suriye'nin toprak bütünlüğü olmalıdır. Suriye'ye ilişkin strateji siyasi çözüme odaklanmalıdır. Suriye'nin egemenliğinin ve toprak bütünlüğünün arkasında olmalıyız. Şanlı ordumuz önemli bir harekata girişmiştir. Desteğimiz tamdır. Bir an önce hedefe ulaşmasını hedefliyoruz. Allah milletimize de askerimize de yardımcı olsun."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem