CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, cumhurbaşkanı adayını tarif etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, cumhurbaşkanı adayını tarif etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, cumhurbaşkanı adayını tarif ederek "Demokrasiyi bilen, herkesle görüşebilen, herkesin derdini dinleyen ve herkesle el sıkışan, geçmişinde leke olmayan biri olacak. O da bizde var" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Eski TBMM Başkan Vekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in vefatının 6'ıncı yıl dönümünde anma etkinliklerine katılmak için Tunceli'ye geldi.

Parti binasında partililerle buluşan Veli Ağbaba, burada cumhurbaşkanı adayı tartışmalarına ilişkin konuştu. Ağbaba, şunları söyledi:

"Zaman zaman adaylık tartışması yaşanıyor, "Aday kim olacak" diye gündemler oluyor. Demokrasiyi bilen, herkesle görüşebilen, herkesin derdini dinleyen ve herkesle el sıkışan, geçmişinde leke olmayan biri olacak. O da bizde var. Türkiye umarım önümüzdeki günlerde ittifakımızı güçlendiği ve geliştirdiği, demokrasiyi, parlamenter demokrasiyi savunanların, hukuk güvencesine inananların, yargının bağımsızlığını savunan insanlarla birlikte ittifakımız güçlenecek.''

'Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurduğu ittifakla yolumuza devam edeceğiz'

''Burada önümüzdeki dönem ülkemizin geleceği için, yaşadığımız sorunları aşmak için ittifakımızla birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. İttifakımıza çomak sokmak isteyenler var. Hep birlikte el ele, kol kola vererek Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurduğu ittifakla yolumuza devam edeceğiz. Daha aydınlık bir Türkiye, Kamer Genç'in hayalindeki Türkiye'yi hep birlikte yaşayacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika