CHP sahaya iniyor: İlk miting Mersin'de

CHP sahaya iniyor: İlk miting Mersin'de

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ekonomik krizden dolayı CHP'nin sahaya ineceğini duyurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ekonomik krizden dolayı CHP'nin sahaya ineceğini duyurdu. Olağanüstü MYK toplantısı sonrası 4 Aralık Cumartesi günü Mersin'de olacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, duyurusunu sosyal medya hesabından da yaptı. Kılıçdaroğlu duyuruda şu ifadeleri kullandı:

Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. Türk Lirası serbest düşüşe geçti. Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulamaları başladı. Esnafımız satacak mal bulamıyor.

 

Şahıs ve şürekâsı açık ve net söylüyorlar: “Ülkeyi o kadar fakirleştireceğiz ki, yurt dışından gelenler çok ucuza insanımızın emeğini sömürebilecek.” Ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir. Satacak bir şey kalmayınca, fakirliğimizi satmaya karar verdiler.

 

Ey Şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, “Haydi Meydana” diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika