CHP’den Muharrem İnce’nin ‘çete’ göndermesine yanıt!

CHP’den Muharrem İnce’nin ‘çete’ göndermesine yanıt!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin basın açıklaması düzenledi. 25 Kasım Uluslararası Kadına Şiddete Hayır Günü'nü anımsatarak konuşmasına başlayan Öztrak, "Saray'a giden CHP'li" tartışmalarına değindi. Öztrak,...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin basın açıklaması düzenledi. 25 Kasım Uluslararası Kadına Şiddete Hayır Günü'nü anımsatarak konuşmasına başlayan Öztrak, "Saray'a giden CHP'li" tartışmalarına değindi. Öztrak, Muharrem İnce'nin " CHP içindeki çete" söylemine ilişkin "Çete, karşısında Kuva-yi Milliye ruhunu bulacaktır" dedi.

Öztrak'ın açıklamaları şöyle:

"Kadına yönelik şiddet ülkemizin önemli bir sorunu. Bu ülkede neredeyse her gün bir kadın cinayeti yaşanıyor. Kadına karşı şiddetle mücadele bir eğitim meselesidir."

"Son bir yılda işten çıkarılan 690 bin vatandaş çok düşük kazanç elde eden yani toplumun en kırılgan kesimlerinde bulunan kesimler. Bu vatandaşlarımızı sosyal politikalarla kucaklamak durumundayız. Krizin en büyük etkisini bu vatandaşlarımız hissediyor. Saray sosyetesinde bu vatandaşlarımızın için tedbir alma konusunda tık yok. Varsa yoksa yandaşların mutlu edilmesi."

"Beştepe’den milletin sesini duyan var mı? Yok. Çek kanununda değişiklik yapılması gerekiyor. Hapis cezasının verilmemesi, ödeme sürelerinin uzatılması en doğru yoldur. Bankalarda yasal takibe düşen tüketici kredileri de 10 bini buldu. Borçlar vatandaşın gırtlağını aşmış durumda."

"Sarayın kibirleri geçtiğimiz hafta nefret siyasetine hız vermişti. Memlekette kimsenin başörtüsüyle bir derdi yok ancak Erdoğan, İstanbul’daki olay üzerinden milleti kışkırtmak için elinden geleni ardına koymuyor."

"Erdoğan'ın, genel başkanımıza çek git diyecek kadar gözü döndü. Neden böyle diyor? Çünkü Türkiye’de saray rejiminin önündeki en büyük engel partimiz ve genel başkanımızdır. Son günlerde bir kumpas senaryosu ortaya kondu. Saray mızıkçılığa devam ediyor. Bu senaryonun sarayda yazıldığını görmek için saray medyasına bakmak yeterli."

"Milletin gündemini unutturmak için bir saray senaryosu ortaya konuyor."

"Matruşkalar teker teker açıldıkça oyun içinden oyun çıkıyor."

"Bu CHP’ye düzenlenmiş bir kumpastır bu kumpas ona buna değil CHP’ye karşı düzenlenmiştir."

"Biz bu kumpası parti içinde bozmaya kararlıyız."

"Bu kumpas kimin değirmenine su taşımaktadır Kim CHP'ni karışmasını istediyse bu kumpas onun değirmenine su taşımıştır. Kim ülkenin gündemi karartılsın istediyse bu kumpas onların değirmenine su taşımıştır. Artık bu dakikadan sonra herkes çok dikkatli olmalı kimse kendine siyasi rant devşirmeye kalkmamalıdır."

Muharrem İnce'nin "CHP içindeki çete" söylemlerine ilişkin soruyu yanıtlayan Öztrak, "Çete, karşısında Kuva-yi Milliye ruhunu bulacak" dedi.

Öztrak, AKP'nin "Özür borcu var" açıklamasına ilişkinse "Komployu yapanlar bizden özür dilesin" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika