Usulsüzlüklere rağmen MHP’li belediyeye neden müfettiş gitmedi?

Usulsüzlüklere rağmen MHP’li belediyeye neden müfettiş gitmedi?

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu Meclis'te yaptığı konuşma sırasında Bartın Belediyesi'nde yaşanan usulsüzlükleri işaret ederek. "Bir aya yakın süre geçmesine rağmen usulsüzlükle ilgili neden hâlâ müfettiş gönderilmemiştir?

Aysu Bankoğlu'nun sorusuna İçişleri Bakanlığı'ndan herhangi bir yanıt gelmedi.

CHP Bartın Milletvekili Bankoğlu,Meclis'de yaptığı konuşmada İçişleri Bakanı Soylu'ya "Bir aya yakın süre geçmesine rağmen usulsüzlükle ilgili neden hâlâ müfettiş gönderilmemiştir? Yalova Belediyesi için açık olan gözler, Bartın Belediyesi’ni görmemekte midir?''  diyerek soru yöneltti.

''BAKANLIK, MHP'Lİ BELEDİYEDE YAŞANAN USULSÜZLÜKLE İLGİLİ MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRMEDİ''

Bartın Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde çalışan büro işçisinin, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye faturalarında tahrifat yaparak yaklaşık bir milyon ila bir buçuk milyon tutarındaki meblağı hileli yollarla başka hesaba aktarmasının ardından gözaltına alınıp adli kontrol ile serbest kalması sonrasında Cumhuriyet Savcısı’nın itirazı üzerine tutuklanması Meclis gündemine taşındı.

ANKA'da yer alan habere göre, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Meclis’te yaptığı konuşmada, "Bir aya yakın süre geçmesine rağmen usulsüzlükle ilgili neden hâlâ müfettiş gönderilmemiştir? Yalova Belediyesi için açık olan gözler, Bartın Belediyesi’ni görmemekte midir" diye sordu. Konuya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya bir de yazılı soru önergesi de veren Bankoğlu, fatura usulsüzlüğü ile ilgili denetimde bulunmak üzere neden müfettiş görevlendirilmediğini sordu.

BAKANLIK'TAN ADIM YOK

Olaya dair suç duyurusunda bulunulmasının üzerinden 18 günden fazla bir süre geçmiş olmasına karşın bilindiği kadarıyla İçişleri Bakanlığı’ndan herhangi bir müfettiş görevlendirmesi yapılmadığını ifade eden Bankoğlu, şu soruları sordu:

  • Sözünü ettiğimiz usulsüzlük ile ilgili olarak şu ana kadar ön inceleme için herhangi bir müfettiş görevlendirmesi yapılmış mıdır? Şayet henüz yapılmadıysa, konunun önemine istinaden böyle bir görevlendirme ve akabinde denetim yapılması planlanmakta mıdır?
  • Ön inceleme için müfettiş görevlendirmesi yapılmadıysa bu kararın sebepleri nelerdir?
  • Yalova Belediye Başkanlığı’nda yaşanan olaylarla büyük benzerlik taşıyan bu olayda da benzer prosedürlerin uygulanması gerekmez miydi."

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Politika