CHP'li başkanın adamları kadını darp etti, başkan 'düşmüştür' dedi

CHP'li Giresun Eynesil Belediyesi Başkanı Ahmet Latif Karadeniz'in adamları, parkların bakımsızlığından şikâyet eden Ülfet Dikici adlı yurttaşı öldüresiye dövdü. Karadeniz, "Düşmüştür, kimse kadına vurmadı" savunmasını yaptı.

Giresun’un Eynesil ilçesinde Ülfet Dikici adlı bir yurttaş ilçedeki parkların bakımsız olduğu yönünde şikâyette bulundu. Bunun üzerine tartışma yaşandı. CHP’li Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz’in adamlarının, yaşanan tartışma sonrası Ülfet Dikici ve oğlu ile gelinini öldüresiye dövdüğü iddia edildi. Dikici’nin yüzünde ciddi yaralar oldu ve şikâyetçi oldu.

CHP’li başkanın adamlarının kendisini dövdüğünü söyleyen Dikici yaşananları şöyle anlattı:

Parka gitmiştik parkın pis olması nedeniyle belediye görevlileri çağırdık. Belediye başkanı ve yanındakiler parka geldi .Orada belediye başkanının yanındaki bir kişi oğlum Yasin Dikici'ye karşında başkan var düzgün otur şeklinde uyarıda bulundu. Bunun üzerine oğlum da ‘Oturmasının senden mi öğreneceğim’ cevabını verdi.

 

Bunun üzerine belediye başkanının yanında bulunanlar oğluma saldırdı. On kişi oğlumu darp etmeye başladı. Yanımızda gelinim vardı ona da yumrukla vurdular. Bu durumu görünce ben de araya girdim ayırmaya çalıştım ama kim vurduysa beni de bu hale getirdiler.

 

Bütün bu yaşananlar da belediye başkanının yanında gerçekleşti. Ekiplerini toplayıp götürmedi. Beni nasıl bu hale getirdilerse cezalarını çekmelerini istiyorum. Bu kadar vicdansızlık olur mu? Eşinin, çocuklarının yanında oğlumu darp edip beni de bu hale getirdiler.

CHP’li başkandan ‘düşmüştür’ savunması

CHP’li Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz ise skandal bir savunma yaptı. Karadeniz, Ülfet Dikici’ye kimsenin vurmadığını, arbede sırasında düşüp bir yere çarpmış olabileceğini savundu. Karadeniz, şu ifadeleri kullandı:

Belediye Başkanlığı makamında bulunduğum sırada telefonla yüksek sesle konuşulduğunu duydum. Bunun üzerine görevli arkadaşa neler olduğunu sordum ve bana bir vatandaşın şikayeti olduğunu ama sinkaflı küfürlerle konuştuğunu söyledi. Bunun üzerine belediyeyi arayan numaradan kendisine ulaşarak kendimi tanıtıp şikayetini dinlemek istediğimi söyledim ama bana da aynı şekilde hakaret dolu sözlerle şikâyette bulunuldu.

 

Bunun üzerine kendisiyle yüz yüze görüşüp dinlemek istediğimi söyledim ve parkta bulunduğunu ve beklediğini söyledi. Ben de parka gittim amacım sadece dinleyip şikâyetini öğrenmekti.

 

Vatandaşla konuşurken , park içerisindeki işletmenin sahibi ile tartışmaya başladılar ve darp edildi iddiasında bulunan kadının oğlu işletme sahibine saldırdı. Bunun üzerine arbede çıktı. Bu arada kadında arbede arasında yere düşmüş, bir yerlere çarpmış olabilir ama birileri kadına el kaldırıp vurmaz. Kadına vurulduğunu da görmedim.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem