CHP'li belediye başkanı 'rüşvet' iddiasıyla tutuklandı

CHP'li belediye başkanı 'rüşvet' iddiasıyla tutuklandı

Kırklareli'nin Vize ilçesi Kıyıköy Belediyesi'nde usulsüzlük ve rüşvet iddiaları üzerine düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Belediye Başkanı Ender Sevinç tutuklandı. Sevinç görevden alındı.

İki gün önce gözaltına alınan 13 kişinin jandarmadaki işlemleri tamamlandı; 7'si işlemlerin ardından jandarmadan serbest bırakıldı. Başkan Sevinç'in de aralarında bulunduğu 6 şüpheli adliyeye sevk edildi. Ekipler operasyonda el konulan evrakı delil torbaları ile adliye binasına taşıdı.

Jandarma ve polis ekipler adliye çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Sevinç'in yakınları basın mensuplarına tepki gösterdi. Savcılıktaki işlemlerin ardından Sevinç, tutuklama talebiyle sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Diğer 5 kişinin adliyedeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Ne olmuştu? 

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı iddialar üzerine soruşturma başlatmış ve jandarma ekipleri, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul'da düzenlediği eş zamanlı operasyonda Belediye Başkanı Sevinç'in de aralarında bulunduğu 13 şüpheliyi gözaltına almıştı. Jandarma ekipleri, Kıyıköy Belediyesi ile şüphelilerin ev ve araçlarında arama yaparak bazı evraka el koymuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika