CHP’li Özkoç: Erdoğan sen bugüne kadar kaç dolar bozdurdun?

CHP’li Özkoç: Erdoğan sen bugüne kadar kaç dolar bozdurdun?

''Sakın bana, ‘Benim dolarım yok ki’ deme. Vatandaşın 15-20 liralık doları var, sen sarayda oturuyorsun.”

Basın toplantısında Erdoğan’ın, 2018 yılında vatandaşlara dövizlerini satmaları çağrısına değinen Özkoç, “Bugüne kadar millet yastığının altındaki dolarları bozdurdu. Erdoğan, sen bugüne kadar kaç dolar bozdurdun? Sakın bana, ‘Benim dolarım yok ki’ deme. Vatandaşın 15-20 liralık doları var, sen sarayda oturuyorsun.” ifadelerini kullandı.

“MİLLET YASTIĞININ ALTINDAKİ DOLARLARI BOZDURDU”

Döviz bozduran vatandaşların belgeleriyle poz verdikleri fotoğrafları gösteren Özkoç, “Bugüne kadar millet yastığının altındaki dolarları bozdurdu. Erdoğan, sen bugüne kadar kaç dolar bozdurdun? Sakın bana, ‘Benim dolarım yok ki’ deme. Vatandaşın 15-20 liralık doları var, sen sarayda oturuyorsun. ‘Ben zaten dolarlarımı bozdurdum, benimki Türk lirasında duruyor’ dersen, bak vatandaş belgesini gösteriyor, sen de çıkar belgeni göster. Hiç olmazsa sana inanıp da dolarını, avrosunu ve altınını bozduranlar için bunu yap.” diye konuştu.

“TÜRK LİRASINI DİBE VURDURUYOR”

Türk lirasının neden değer kaybettiğini soran Özkoç, Rusya ve Ukrayna’nın para birimlerinin, savaşa rağmen dolar karşısında Türk lirası kadar değer kaybı yaşamadığını ifade etti.

 

TL/dolar paritesinin 15 lirayı aştığını belirten Özkoç, iktidarın, ekonomideki kötü gidişatın nedeni olarak dış güçleri gösterdiğini anımsattı. Özkoç, “Ukrayna açısından Rusya dış güçtü. Saldırdı, Ukrayna’yı yerle bir etti, taş üstünde taş bırakmadı. Parasının değeri düşmedi. Türkiye’ye saldıran; ülkede savaş, afet, iç savaş var mı? Türkiye’de neden Türk lirası değer kaybediyor? Bir tek nedeni var; kendini ekonomist sayan, artan konut kira fiyatlarına çare üreten, Türkiye’de ‘tek adam’ olarak söylediğinin karşılığı olduğuna inanan Erdoğan, uyguladığı ekonomik politikalarla Türk lirasını dibe vurduruyor.” dedi.

“HER MÜJDESİ BİR AVUÇ ZENGİNİ KAPSIYOR”

Özkoç, dünyanın hiçbir yerinde, faiz düşüşüyle enflasyonun aşağı çekilemeyeceği gibi, kredi faiz oranı düşürülerek konut fiyatlarının indirilemeyeceğini kaydetti. Özkoç, “Erdoğan’ın müjdesi, her paket gibi bir avuç zengini kapsıyor. 1 milyon lira kredi çekip aylık 14 bin lira ödeyebilecek vatandaş var mı? Vatandaş et, süt, ekmek alamıyor; akşama eve nasıl gidebileceğini bilemiyor. Erdoğan’ın konut kredisi ve döviz açıklaması kime yarayacak; müteahhitlere ve yatırım yapan zenginlere. Bu paket, alt ve orta gelirli vatandaşı, milyonlarca insanımızı yok sayıyor. Buradan doğan zarar olursa Türkiye’deki bütün vatandaşların sırtından, Hazineden ödenecek.” dedi.

“TÜM DÜNYAYI İNANDIRABİLECEĞİNİZİ Mİ SANDINIZ?” AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in, “Biz sığınmacıları katillere teslim etmeyiz” dediğini aktaran Özkoç, şöyle devam etti:

“Türkiye’de konsolosluğa işlem yaptırmak için giren Kaşıkçı’nın katledildiğini biliyordunuz. Haber verildi, istihbaratın haberi vardı. Onu katledenleri, bu ülkeye elini kolunu sallayarak soktunuz. Katledenler buradan ellerini kollarını sallayarak gittiler. Daha sonra açılan davayı da Suudi Arabistan’a iade ettiniz. Türkiye’nin adalet açısından egemenliğini başka bir ülkeye teslim ettiniz. Siz katillerin Türkiye’den elini kolunu sallayarak kaçmasına, mağdur ve masumların katledilmesine göz yumdunuz. Şimdi siz gerçekten buna tüm dünyayı ve bizi inandırabileceğinizi mi sandınız? İnandırıcı ve samimi değilsiniz.”

MÜZİĞE, İNSANA, HUZURA GÜLMEYE DÜŞMAN MISINIZ?

Eskişehir’de, Valilik kararıyla festivalin iptal edildiğini söyleyen Özkoç, “Bundan sonra Türkiye’de bütün festivalleri, bütün konserleri yasaklayacak mısınız? ‘İnsanlar dışarıya çıkarsa asayiş bozulur’ diye olağanüstü hal yasası çıkarıp insanları evde mi tutacaksınız? Müziğe, insana, huzura, gülmeye düşman mısınız? Türkiye’de yarattığınız ortam işte tam da bu. O yüzden Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının bir an önce bitmesi, Türkiye’nin de huzur bulması gerekiyor.” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem