CHP'li Öztrak İstanbul'da son durumu paylaştı!

CHP'li Öztrak İstanbul'da son durumu paylaştı!

Öztrak, İstanbul'da İmamoğlu, Ankara'da ise Yavaş'ın seçildiğini vurgularken İstanbul'da farkın 18,742 ile İmamoğlu lehine olduğunu belirterek

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul'da İmamoğlu, Ankara'da ise Yavaş'ın seçildiğini vurgularken İstanbul'da farkın 18,742 ile İmamoğlu lehine olduğunu belirterek farkın kapanmayacağını ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul ve Ankara seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın açıklamalarından satır başları:

"Kampanya döneminde yaşanan adaletsizliklere milletimiz sandıkta gereken cevabı verdi.31 Mart seçimleri sadece kampanya süreci ile değil seçim bittikten sonra da çok hatırlanacak bir sürece benziyor. Sandık demokrasinin namusudur. Hukuk gücenliğinin kalmadığı yerde sandık güvenliği de tehlikeye düşer. YSK bu sorumlulukla hareket etmek zorundadır. YSK'nın geçmiş uygulama ve kararlarına bu seçimde sahip çıkmaması üzerindeki olağanüstü baskılarına bağlanabilir.

İtiraz tabiki haktır ama bu hukuka uygun olmalıdır. Sandık başında itiraz edilmemiş oylara itiraz etmek hukuken uygun değildir.

Seçim önce en güvenilir seçim bizde var diyenler, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş kazanınca seçimde şaibe var diyorlar. Esas darbe seçim sonuçlarını kabul etmeyenlerdir. Bir kere daha tekrarlıyorum yapılan itirazlar hukuki değildir. Oy çuvallarının açılarak tekrar sayılması milletimizin namusuna saldırıdır."

Geçersiz oylardan seçimi alamayacağını görenler şimdi seçimi iptal etme peşindeler. Sandıkta oy çalamayanların seçimi çalma çabasıdır.

Partimiz sandığın namusunu korumaya kararlıdır. Genel Başkanımızla, seçilmiş başkanlarımızla, örgütümüz ve gönüllülerimizle sandığın namusunu korumaya kararlıyız.

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da Mansur Yavaş kazanmıştır.

İSTANBUL'DA SON DURUM: FARK 18,742

17 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiştir.

Geçersiz oy: 119 bin 650 oy sayılmıştır.

2184 oy AKP adayına

785 oy da Ekrem İmamoğlu'na yazılmıştır.

Aradaki fark 18,742'dir. Seçilmiş başkan Sayın İmamoğlu'nun mazbatasını alması gerekiyor.

SORU-CEVAP"SARAY'IN BEKÇİSİ BAHÇELİ"

Bahçeli'nin "oyuncağı elinde alınmış gibi davranıyor" sözlerine yanıt veren Öztrak, Saray'ın bekçiliğini yapmakta olan Bahçeli'ye cevap vermeyi gerek duymuyoruz. Sayın İmamoğlu mazbatasını kendisi için değil sandıktan çıkan milletin tertemiz iradesine sahip çıkmak için istiyor.

Bahçeli'nin yaptığı açıklamada çok daha vahim ifadeler var. Milletin iradesi her türlü saldırıya açıkken oyları sayacak memurlarla ilgili "FETÖ'cülük" suçlaması yapması memurlara baskı yapmaktır. Sayın Bahçeli bu suçun altından zor kalkar.

BAHÇELİ'NİN 'VENEZUELA BENZETMESİNE' YANIT

Şu ana kadar İstanbul seçimlerinden bir Venezueala hadisesi çıkarmak akılsızdır. Ağzımızdan sokağa çıkma çağrısı çıkmamıştır. Ama sayın Bahçeli bu ifadelerle kendisi sokak çağrısı yapmıştır.

ANITKABİR ZİYARETİ

Gerçekten İstanbul seçimlerini iptal ettirme noktasına kadar gitmeleri kalkıp CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun Anıtkabir ziyaretinde yazdıklarıyla algı operasyonu yapılmaktadır. YSK sayfasına bakın Sayın İmamoğlu seçilmiş, birinci sırada duruyor. Genç bir Başkan hissetiklerini yazmıştır ve altına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı imzasını atmıştır.

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.