CHP'li Tezcan'dan Büyükçekmece uyarısı: Polise suç işletmeyin

CHP'li Tezcan'dan Büyükçekmece uyarısı: Polise suç işletmeyin

CHP PM üyesi Bülent Tezcan. Cumhur İttifakına 'polise suç işletiyorsunuz' diyerek tepki gösterdi. Tezcan, ayrıca AKP'nin yaptığı usülsüzlükleri belge

Büyükçekmece’de seçmen kaydı tespiti çalışmaları 1500 polis eşliğinde günlerdir devam ediyor. Konuyla ilgili Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve CHP PM üyesi Bülent Tezcan açıklama yaptı. CHP PM üyesi Bülent Tezcan. Cumhur İttifakına 'polise suç işletiyorsunuz' diyerek tepki gösterdi. Tezcan, ayrıca AKP'nin yaptığı usülsüzlükleri belgeleriyle gösterdi.

Büyükçekmece’de kapı kapı gezen bin 500 polis yurttaşlara ‘Buraya ne zaman geldiniz’, ‘Neden geldiniz’ gibi sorular sordu. CHP PM üyesi Bülent Tezcan Büyükçekmece'de kapılara giden polislerle ve sayımı devam eden oylarla ilgili açıklama yaptı.

'Hırsızlık malının nerede olduğunu en iyi hırsız bilir'

Tezcan'ın açıklamaları şöyle;

-Burada iddia ettiğiniz gibi bir taşıma seçmen hareketi yok. Cüzi miktarda böyle bir şey varsa da bunu en çok siz becerirsiniz. Nasıl yapıldığını bildiğiniz için 'şöyle yapılmıştır' deyip itiraz ediyorsunuz.

-İktidar bloğuna sesleniyorum. Bu hazımsızlıklarıyla insanları meşgul edenlere, ülkeyi dünyaya rezil edenlere sesleniyorum. Kütüklerle uğraşmayın altında kalırsınız.

-2014 Iğdır kararı var. Mahkeme karar vermiş olabilir. Hapis cezası vermiş olabilir ama karar kesinleşmişse bir şey yapamazsın.

-Hırsızlık malının nerede olduğunu en iyi hırsız bilir

-Büyükçekmece'den tavşan çıkmaz. Buna karar vermişler ya günlerdir uydurdukları bahaneyle komu oyunu meşgul ediyorlar. Verdiği oyu çaldırmamak için çaba harcamış vatandaşları meşgul ediyorlar.

BELGELERİ GÖSTERDİ: İLÇEYE 22 UYSAL GELMİŞ, İGDAŞ MÜDÜRÜ VE AİLESİ NÜFUS MÜDÜRÜ'NÜN YANINA TAŞINMIŞ

-Uysal soy isimli 22 kişi nakil olmuş 29 Ocak'da. Kendisinin başkan yardımcısı, özel kalem müdürü, bebaber vakıfta çalıştıkları isim bunların tamamı eşleriyle birlikte bir evde yaşıyor. Bunlar yüz yıl öncesinin evinde mi yaşıyor.

-Senin nüfus müdürün Erdoğan'ın akrabası. Nüfus müdürünün evine İGDAŞ genel müdürünü, eşini akrabalarını evine kaydettirmiş. Olayın rezilliği diz boyu.

-Size bir adres vereyim. Cumhuriyet mh. Erkal sk. Daire:1. İmara kapalı. Burada 5 tane seçmen var. Celal Babayiğit. 2014 AKP İlçe başkanı. Bu kardeşimizin ailesi, olmayan bu evde yaşıyor görünüyor. Bu kişinin annesi, erkek kardeşi bu adrestedir. Şapkadan tavşan çıakranlara sesleniyorum. O şapkadan ateş çıkar.

-İstanbul seçimlerinde hükümetin, adalet bakanının ve iç işleri bakanının eli torbaya girmiştir. Mülkiye müfettişi gönderdiler Büyükçekmece'ye sayım devam ederken millete göz dağı vermek için torbalardaki tutanakların peşine düştüler. Savcılık soruşturma yürütüyorsa delili mülkiye müfettişi mi toplar? Bu nasıl bir düzen?

-Sansık başkanlarını, hakimlerini en son oy kullanan vatandaşı tehdit ettiler. Yapmaya çalıştıkları şey. Sahte delil üretmek. Polise de suç işletiyorsunuz.

-Vatandaş geldi bize 'ben oy verdiysem suç mu işledim?' diye. Cuma günü saat 15:00'e kadar bir talimat verdiler. 24 mahallede nakil yapılmış sahte tutanak yapacaksınız.

-TC. devleti bir kabile değildir. Yazıktır. Bu sahte delillerin hiçbir hükmü yoktur.

-Şimdi Maltepe'de sayımları geciktirmeye çalışıyorlar. En son dün akşam hakim YSK talimatı doğrultusunda masalar koyuyor. Sayım işlemi hızlı olsun diye. AKP VE MHP'liler yanlarına aldıkları insanlarla orayı basıyorlar. Bu nedenle sayım yapamadık.

-Hiçbir biçimde tahriklere kapılmayacağız. Kararlı bir biçimde görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Bu hafta sonu bu iş bitecek.

'Kazanan belli kaybeden belli'

Hasan Akgün'ün açıklamalarından satır başları şöyle;

-Bu 5 gün içerisinde binlerce Büyükçekmecelinin kapısı çalındı, halk tedirgin edildi.

-Sayın Mevlüt Uysal ikdirarın da gücünü kullanarak halkın huzurunu bozmaktadır.

-Kazanan belli kaybeden belli, halka saygı duyulacak.

-2007'den bu tarafa gelenlerin gidenlerin hesaplarını yapmaya kalkmışlar. Bunların gerçekle hiçbir ilgisi olamaz.

-Büyükçekmece'de seçimleri etkileyecek, iftiraya dönük herhangi bir seçmen artışı söz konusu değildir. Hayali oranlar veriyorlar.

-Vatandaşlarımız huzurlu olsun bu ülkede demokrasi vardır. YSK'ye güvenimiz tam.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika