CHP'li vekil Ali Şeker: ‘AKP IŞİD’e hizmet etmiştir’

CHP'li vekil Ali Şeker: ‘AKP IŞİD’e hizmet etmiştir’

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ''IŞİD'i destekleyen ve militanlarının geçişlerine kolidor açıklmasını sağlayan Adalet ve Kalkınma Partisi'dir.'' dedi.CHP İstanbul Milletvekili...

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ''IŞİD'i destekleyen ve militanlarının geçişlerine kolidor açıklmasını sağlayan Adalet ve Kalkınma Partisi'dir.'' dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada AKP'nin Işid'i desteklediğini ve militanların geçişine olanak sağladığını söyleyerek, ''Selefi bir örgütün artık Türkiye'den destek görmemesi gerekiyor. İdlib'ten gelen militanların, Türkiye güdümünde o bölgeye yerleştirilmemesi gerekiyor.'' ifadesini kullandı.

Şeker barışın ABD ya da Rusya tarafından değil, Türkiye tarafından sağlanması gerektiğini belirterek, ''Bu konuda  komşularımızla nasıl iyi geçiniriz diye Meclisin kafa yorması gerekiyor. Ortalığı kan gölüne çevirmek değil oturup barışı sağlamak gerekiyor. Suriye ile neden savaş alanında karşı karşıya geliniyor, neden bir masada oturamadık? Bunun hesabını vermek lazım.'' dedi.