CHP'li vekil Bakan Koca'ya seslendi: Bu belge doğu mu? Gerçekleri söylemenin vakti geldi

CHP'li vekil Bakan Koca'ya seslendi: Bu belge doğu mu? Gerçekleri söylemenin vakti geldi

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in paylaştığı belgelere göre, 10 Eylül günü 157 bin 975 kişiye koronavirüs testi yapıldı. Ancak Bakan Koca’nın aynı gün paylaştığı tabloya göre, o gün yapılan test sayısı 107 bin 702 olmuştu.

Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi verilerini ileri süren CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Koca'ya sert çıktı. Emir, "Sayın Bakan bu belge doğru mudur? Bu belge doğru ise artık halkımıza gerçekleri söylemenin vakti gelmiştir" dedi.

FOX TV’nin CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in paylaştığı belgelere dayandırdığı haberine göre, 10 Eylül günü 157 bin 975 kişiye koronavirüs testi yapıldı. Ancak Bakan Koca’nın aynı gün paylaştığı tabloya göre, o gün yapılan test sayısı 107 bin 702 olmuştu. Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi verilerinin yer aldığı belirtilen belgeye göre, yapılan 157 bin 975 testten 128 bin 645’i negatif, 29 bin 377’si pozitif. CHP’li Emir, Bakan Koca’ya seslenerek, “Sayın Bakan bu belge doğru mudur? Bu belge doğru ise artık halkımıza gerçekleri söylemenin vakti gelmiştir” dedi.

Politika