CHP'li vekil İrfan Değirmenci'ye o yazıyı hatırlattı!?

CHP'li vekil İrfan Değirmenci'ye o yazıyı hatırlattı!?

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Kanal D spikeri İrfan Değirmenci'nin kovulmasına Twitter'dan tepki gösterdi. Yarkadaş, yazısında Fatih Çekirge'nin tavrını da hatırlatarak "Mesele tarafsızlıktan değil korkudan kaynaklanıyor"...

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Kanal D spikeri İrfan Değirmenci'nin kovulmasına Twitter'dan tepki gösterdi. 

Yarkadaş, yazısında Fatih Çekirge'nin tavrını da hatırlatarak "Mesele tarafsızlıktan değil korkudan kaynaklanıyor" dedi.

İşte Yarkadaş'ın tepkisi:
''’Sevgili meslektaşım, @degirmencirfan , bu alçak baskıcı düzende ekibinle birlikte onurlu davranmanın bedelini ödüyorsunuz. Halktan yana tavır koyanlar eğilmez bükülmezler. Siz bu bedelin ödetileceğini bilerek hareket ettiniz. "Tarafsızlık" gibi içi boş bir @degirmencirfan bir kavramın arkasına sığınan ve iktidara selam çakan holding yönetimi; söylediğinde samimi ise Fatih Çekirge'nin EVET vereceğini açıkladığı bu yazısına ne diyecek?
Fatih Çekirge, Hürriyet'teki köşesinde "Evet" oyu vereceğini açıklayınca "tarafsızlık" ilkesi ihlal edilmiyor; @degirmencirfan HAYIR diyeceğini söyleyince, ilkeler hatırlanıyor! 

Hepimiz meselenin ilkelerden değil, KORKULARDAN kaynaklandığını biliyoruz. Fatih Çekirge  EVET dediği için bedel ödemiyor; ödemesini de istemeyiz... Ancak @degirmencirfan HAYIR deyince işinden oluyorsa, "tarafsızlık" ilkesi koca bir yalandır. 

Ayrıca dünyanın her yerinde, gazeteler ve gazeteciler, bu tür seçimlerde tavırlarını açıklarlar. Bu okura / izleyiciye saygının gereğidir. Gazeteci, tavrını açıklar ve takipçisi de kendisine sunulan haber ve yorumu o gözle izler... 
Holdingin korkularına  teslim olmuş yöneticilerine bunları anlatmanın bir anlamının olmadığının farkındayım. Ama unutmasınlar, HAYIR oyları onların da  kurtuluşu olacak. HAYIR, onların ayağına vurulan prangayı da çözecek. HAYIR, seni ve ekibini nasıl özgürleştirdiyse, onları da özgürleştirecek. 

Bugün, HAYIR dediğiniz için işine son verilen sen ve ekibin, bu ülkede yaratılmak istenen korku iklimi karşısında adeta bir Anka kuşu olacaksınız. 

Yalnız değilsiniz; güçlü gibi görünüp yalnız olanlar, sizden korkan ve ekmeğinizi elinizden alanlardır. Medya tarihine altın harflerle geçtiniz. Işığınız, karanlığı yırtarak dalga dalga yayılacak.’’

unnamed-(1)-143.jpg