CHP'nin Mersin mitingi: Muharrem Erkek: Yetkiyi bir kişiye verirseniz dolar bu noktaya gelir

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP'nin Mersin’deki “Milletin Sesi” mitingi öncesinde, ANKA Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP'nin Mersin’deki “Milletin Sesi” mitingi öncesinde; "Son genel seçimde dolar 3,6 liraydı. Bugün 14 lira. Yetkiyi bir kişiye verirseniz işte bu noktaya gelir. Ülkemiz bu noktayı hak etmiyor. Sağlıklı bir sistemi ilk seçimden sonra hep birlikte toplumsal uzlaşmayla inşa edeceğiz. Güçlü kurallar, güçlü kurumlar, güçlü kadrolar yaratacağız. Türkiye’yi bu kutuplaşma girdabından çekip çıkaracağız" açıklamasını yaptı.

Erkek, şunları söyledi:

"İnanılmaz bir heyecan var. Hem Mersin’de hem komşu illerde çok güzel bir heyecan var çünkü bu miting halkın mitingi. Milletin sesi bugün Mersin’den bütün Türkiye’ye yayılacak. Esnafın, çiftçinin, emeklinin, işçinin, iş insanının, sanayicinin, gençlerin, kadınların, milyonlarca işsizin mitingi bu miting. Çünkü ‘Erken seçim, hemen seçim’ diyoruz. Her geçen gün vatandaşın aleyhine işliyor. Bugün Saray iktidarı Türkiye’yi yönetme kabiliyetini kaybetmiştir, acz içindedir. Türkiye büyük, güçlü, kaynakları olan bir ülke. Yönetenlerin bu kaynakları nasıl kullanacağı bir tercih meselesidir. Bu adaletsiz düzene bir son vereceğiz, hepsini düzelteceğiz. İlk seçimde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak ve Türkiye rahat bir nefes alacak. Türkiye’nin yeni bir sisteme ihtiyacı var. Sorun sistemde. Nisan 2017’de suiistimalci bir anayasa değişikliğiyle otoriter bir sistemi, keyfi bir sistemi, bir tek adam sistemini inşa ettiler. ‘Verin bu kardeşinize yetkiyi’ dediğinde, 24 Haziran 2018 son genel seçimde dolar 3,6 liraydı. Bugün 14 lira. Yetkiyi bir kişiye verirseniz işte bu noktaya gelir. Ülkemiz bu noktayı hak etmiyor. Sağlıklı bir sistemi ilk seçimden sonra hep birlikte toplumsal uzlaşmayla inşa edeceğiz. Güçlü kurallar, güçlü kurumlar, güçlü kadrolar yaratacağız. Türkiye’yi bu kutuplaşma girdabından çekip çıkaracağız. Mitinglerimiz devam edecek, halkla buluşmaya devam edeceğiz. Halkın iktidarını hep birlikte kuracağız."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika