Çin'den kripto para madencilerine iki kötü haber, ABD'den madencilere davet

Çin'den kripto para madencilerine iki kötü haber, ABD'den madencilere davet

Çin'den kripto para madencilerine iki kötü haber geldi. Alibaba Cloud bazı alan adlarını iptal edeceğini açıkladı, Siçuan bölgesi yetkilileri madencilere elektrik verilmemesini emretti. ABD'den ise madencilere davet geldi.

Çin'in kripto parayla mücadelesi sürüyor. Kripto paraya gelen yasak ve düzenlemelere her gün yenisi ekleniyor. Şimdiyse Çin'in en büyük şirketlerinden Alibaba da kripto parayla ilgili adım attı.

Çin'in en büyük bulut (cloud) hizmeti sağlayıcısı konumunda olan Alibaba Cloud; regülasyonlarda dolayı bazı madencilerin alan adlarını iptal edebileceği ve sunucu hizmetini durdurabileceğini söyledi.

screenshot-from-2021-06-18-19-03-04.png

En kötü haber Siçuan'dan geldi

Ne var ki; Çin'den kripto paraya gelen en kötü haber Alibaba'nın açıklaması olmadı. Ülkede Bitcoin madenciliğinin (mining) son kalesi olarak bilinen Siçuan bölgesinin yetkilileri, bölgedeki madencilere elektrik hizmeti verilmeyeceğini belirtti. Siçuan direkt olarak madencilere değil elektrik şirketlerine bildiri göndererek Bitcoin ve kripto para şirketlerine hizmet verilmemesini emretti.

ABD'den madencilere davet

Çin'den kripto paraya gelen iki kötü haberin ardından ABD'nin Miami kentinin belediye başkanı Çinli madencilere çağrıda bulunarak kendi bölgesine davet etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para