CNN International, CNN Türk hakkında soruşturma başlattı

CNN International, CNN Türk hakkında soruşturma başlattı

AKP’ye yakın Sabah gazetesinin bir haberini kullanan ve yalan haber yapan CNN Türk hakkında CNN International soruşturma başlatıyor.

AKP’ye yakın Sabah gazetesinin bir haberini kullanan ve yalan haber yapan CNN Türk hakkında CNN International soruşturma başlatıyor.

AKP’ye yakın Sabah gazetesinin haberini kullanarak yalan haber yapan CNN Türk, bir liste yayımlayarak bazı CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi adaylarının terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğunu iddia etmişti. CNN, CHP'den gelen talep üzerine CNN Türk hakkında soruşturma başlattı.

CHP ABD TEMSİLCİSİ'NİN TALEBİ ONAYLANDI

CHP’nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan uluslararası haber kanalı CNN’e, CNN Türk hakkında soruşturma talebinde bulunmuştu.

CNN’nin üst düzey yöneticilerinden CHP’li Yurter Özcan’a soruşturma yanıtı geldi.

Yurter Özcan’ın açıklamasına göre, CNN üst düzey yöneticilerinden gelen mailde bir soruşturma süreci başlatıldığı ve konuyla alakalı CNN’den resmi bir yanıt gönderileceği belirtilmiş.

İLGİLİ: CHP’den CNN Türk’e soruşturma talebi

CNN TÜRK’TEN BİR KARALAMA KAMPANYASI DAHA

CHP’li Yurter Özcan diğer haberle ilgili soruşturma devam ederken, CNN Türk’ün yeni bir skandalından bahsetti.

Cumhuriyet Halk Partisi ABD Temsilcisi Yurter Özcan'ın açıklaması:

Sayın Yetkili,

İsmim Yurter Özcan, Cumhuriyet Halk Partisi ABD Temsilcisiyim. Türkiye’de sizin isim hakkınızı kullanarak yayın yapan ve kasıtlı yanlış haber yapmayı artık bir alışkanlık haline getiren CNN Türk ile ilgili geçen hafta size bir mektup yazmıştım.<>

CNN üst düzey yöneticilerinden bana email ile gelen bilgiye göre bir soruşturma süreci başlatılmış ve konuyla alakalı CNN’den tarafımıza  resmi bir yanıt gönderilecekmiş.<>

Bu süreç devam ederken, sizleri yeni bir gelişmeden daha haberdar etmek istedim. 2 gün önce AKP’ye yakın Sabah gazetesinin bir haberini kullanan CNN Türk, bir liste yayımlayarak bazı

CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi adaylarının terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğunu iddia etti.

Türkiye’de herhangi bir seçimde aday olabilmek için Adalet Bakanlığı’nden temiz sicil kaydı alınarak, başvuruda bulunmak gerekir.  Ayrıca Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun da ilgili kişilerin adaylığını onaylaması gerekir. Türkiye’deki kanunlara göre, terör suçundan mahkum olanlar hiçbir şekilde seçimlerde aday olamazlar.

Yukarıda saydıklarımı göz önüne alırsak, CNN Türk’ün art niyetli Sabah haberini niçin kullanabilmiş olduğu ile ilgili ihtimaller şöyle:

A) CNN Türk, Türkiye’deki kanunları bilmiyor.

 

B) CNN Türk, Adalet Bakanlığı, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Türk yargısını işini doğru yapamamakla ve ‘teröristlere’ seçimlerde adaylık yolu açmakla suçluyor.

 

C) CNN Türk, bilinçli ve kasıtlı bir şekilde, yalan ve ahlaksız bir haber yaparak AKP rejiminin Türkiye’deki muhalefet partilerinin terörist örgütlerle işbirliği yaptığı söylemine destekte bulunuyor.

Umarım soruşturmanız yukarıda yönelttiğim sorunun da cevabını bulmamıza yardımcı olur.

Saygılar,

Yurter

Yurter Özcan

CHP Representative to the United States

CNN Headquarters Executive Team

One CNN Center

Atlanta, GA 30303

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv