Cübbeli Ahmet'in kayınbiraderi Zafer Partisi GİK üyesi oldu

Cübbeli Ahmet'in kayınbiraderi Zafer Partisi GİK üyesi oldu

Ümit Özdağ'ın liderliğini yaptığı Zafer Partisi'nde Genel İdare Kurulu üyeliğine Cübbeli Ahmet'in kayınbiraderi Mustafa Arabul seçildi. Haberalternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik'in haberi

Celal Eren Çelik / Haberalternatif.com GYY

Geçtiğimiz hafta sonu 1.Olağanüstü Büyük Kongresini düzenleyen Zafer Partisi’nde GİK’e girecek isimler merak ediliyordu.

Zafer Partisi Genel İdare Kurulu’nu oluşturan isimler belli olurken bu isimler arasında Mustafa Arabul dikkat çekti.(55 NUMARALI İSİM)

zafer-gik.jpg

Mustafa Arabul İsmailağa Cemaati’nin en önemli isimlerinden birisi ve medya yüzü olan, Cübbeli Ahmet’in kayınbiraderi.

Mustafa Arabul Cübbeli Ahmet’in “Dini nikahlı” 2. eşi olan Büşra Mihrimah Ünlü’nin kardeşi. Ancak Büşra Mihrimah Ünlü’nün gerçek adı Mehrican Arabul. 1992’de Mehrican Arabul’u kendisine 2. eş yapmak isteyen Cübbeli Ahmet bir ailevi kriz yaşamış ve Cübbeli Ahmet’in ilk eşi Mine Ünlü kendisinden boşanmak isteyince “Karı-koca gibi görünebilmek” için adını değiştiren Mehrican Arabul, adını ve soyadını mahkeme kararı ile Büşra Mihrimah Ünlü olarak değiştirmişti.

Arabul aynı zamanda 2018 seçimlerinde AKP’den İstanbul 2.Bölge Milletvekili adayı olmuş bir isim.

Kongredeki konuşmasında FETÖ terör örgütü üzerinden AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın İsmailağa Cemaati’nin içerisinden bir ismi partinin yönetim kademesi olan GİK üyeliğine getirmesi ise parti tabanında da rahatsızlık yarattı.

İşte Zafer Partisi GİK Üyesi seçilen Mustafa Arabul’un İsmailağa Cemaati’nin kısa süre önce ölen şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu ile çektirdiği fotoğraflar ve BBP heyeti ile Cübbeli Ahmet’in evine gerçekleştirdiği ziyaretlerden fotoğraflar:

ismailaga.jpgalperen-ocaklari-33738639234586623783.jpg