Cübbeli'den iktidara eleştiri: Yazıklar olsun!

Cübbeli'den iktidara eleştiri: Yazıklar olsun!

Cübbeli Ahmet, iktidarın tarım politikasını eleştirdi. Cübbeli, "Konya'da tarım yapılamıyorsa yazıklar olsun bizim tarım politikamıza" dedi.

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle ayçiçek yağı ve buğday gibi temel gıda ürünlerine gelen zamlar iktidara verdiği destekle bilinen İsmailağa Cemaati'nin ekran yüzü Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'yü de kızdırdı. Türkiye’nin tarımda dışa bağımlı olmasına tepki gösteren Ünlü, ülkede yetişmesine rağmen ithal edilen tarım ürünlerine bağımlı olmasını eleştirdi. 

Sohbet toplantısında cemaat üyelerine seslenen Ünlü, iktidarın uyguladığı ithalata dayalı tarım politikasını “çok büyük hata” diyerek eleştirirken “Fazla da sert konuşmak istemiyorum” ifadesini kullandı. Ünlü şöyle dedi:

Buğday çok büyük bir sorundur. Tehlike bu noktada büyüktür. Konya Ovası'nda yetişecek buğday bütün dünyaya yetecekken Konya'da tarım yapılamıyorsa yazıklar olsun bizim tarım politikamıza. Birisi çıkmıştı geçenlerde 'Paramız var ki ithal ediyoruz' demişti. Bu çok yanlış bir konuşmadır. Paramız var ithal ediyorsun ama savaş çıktığı zaman paran da para etmiyor.

Kaynak:Gazete Duvar

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi