Çukur dizisinin Timsah Cemil’i kimliğini değiştirdi

Çukur dizisinin Timsah Cemil’i kimliğini değiştirdi

Birçok tiyatro oyununda rol alan ve televizyon dizilerinde de uzunluk gösteren oyuncu Ahmet Melih Yılmaz, Çukur dizisinde hayat verdiği Timsah Celil karakteriyle büyük bir üne kavuştu.

2020 yılında Adana Altın Koza Sinema Şenliği’nde ‘Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görülen Ahmet Melih Yılmaz, son olarak Cam Tavanlar dizisinde Şinasi karakteriyle izleyici karşısına çıktı.

Radikal bir kararla kimliğini değiştiren Yılmaz, artık apayrı biri. Trans birey olduğunu saklamayan Yılmaz, toplumsal medya paylaşımlarıyla değişimini gözler önüne serdi.

DEĞİŞİMİ SEVENLERİNİ ŞAŞIRTTI

Instagram ve Tiktok’ta değişimiyle ilgili paylaşımlar yapan oyuncu, son haliyle gündeme geldi.

TikTok hesabını faal olarak kullanan ve şimdilerde Ankara’da yaşayan oyuncu, Instagram hesabından paylaştığı bir fotoğrafının altına, “Ben bütün benlerimi seviyorum esasen. Sizi bilemem tabi” notunu düştü.

img-3122.jpg

“TRAVESTİYİM DİYE”

Çukur’un Timsah’ı Celil’i Yılmaz, TikTok’ta yaptığı bir yayın sırasında, “Travestiyim diye ayol diye konuşmak zorunda değilim, travestiyim diye dudaklarımı da yaptırmak zorunda değilim.” dedi.

OYUN SIRASINDA TACİZE UĞRAMIŞ

2013 yılında “Kadınlar Aşklar Şarkılar” isimli tiyatro sahnesinde trans bireyi canlandıran Ahmet Melih Yılmaz, kendisinin de oyun sırasında tacize uğradığını söylemişti.

“Dans sahnesinde masaların ortasında dolaşarak seyirciyle daha yakın olmak istedim. O esnada adamın teki çıkardığı 20 lirayı cebime sıkıştırdı.” diyen Yılmaz, “Trans bayanların gerçek birer devrimci olduğunu düşünüyorum.” tabirlerini kullanmıştı.

Magazin