MHP’li üye AKP’lilere patladı: Yeter artık bu bir zulümdür

Elazığ İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantısında Elazığ 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis heyeti üyeliği için yapılan seçimler Cumhur İttifakı ortaklarının arasını açtı.

Sözcü’de yer alan habere göre; müteşebbis heyeti üyelerinin görev süreleri dolmadan seçimin yapılmasına anlam veremediğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclis üyesi Osman Dilek, söyle konuştu:

Boşalan yerler için seçim yapılacak denildi lakin boşalan yer var mı bu birinci sorum. İkinci üyelikler için 4 yıl görev süresi dolmadı 4 yıl dolmadan herhangi bir boşalma olmadan neyi seçimi bu? Müteşebbis heyetinde 4 asil 4 yedek üye var. 2 buçuk senedir dokuz kişiyi siz temsil ediyorsunuz. Adaletten, haktan, hukuktan bahsediliyor meclis de burada. Biz bu cumhur ittifakında değil miyiz? Kaç defa söylememize rağmen OSB’ye Milliyet Hareket Partisi grubundan bir üye niye uygun görülmez, niye yazılmaz? Ama kirveler olduğu zaman iş çıkıyor. Burası kirvelere hizmet yeriyse biz burada bu işi protesto ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi grubundan 1 kişinin OSB’de temsil edilmesini istiyoruz. Herkes elini vicdanına koysun 9 kişi seçilecek ve aynı adamlar devam edecek. Orada ne oluyor ki bizim oraya girmemiz engelleniyor, ne yapılıyor orada biz neden orada yokuz? Kanuni bir sıkıntımız mı var, sayısal bir eksikliğimiz mi var? Biz grubu bulunan bir siyasi partiyiz burada. Onun ötesinde bir cumhur ittifakı ortağıyız. Bu ortaklık sizin işinize geldiği zaman istediğiniz şekilde bu ortaklığı götürüyorsunuz işinize geldiği zaman  ‘Durun siz yoksunuz, sakıncalısınız, tehlikelisiniz’ diyorsunuz'' diye tepki gösterdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem