Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayder Yaylası ve Rizemiz hep 5 yıldızlı otellerin yokluğunu çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayder Yaylası ve Rizemiz hep 5 yıldızlı otellerin yokluğunu çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rize'miz hep 5 yıldızlı otellerin yokluğunu çekti. Yarın Ayder Yaylası'nı gezip göreceğiz, Ayder ciddi bir çekim alanı olacak" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de AKP teşkilat yemeğinde açıklama yapıyor. Erdoğan'ın açıklamlarından satır başları şöyle:

"Rizemiz hep 5 yıldızlı otellerin yokluğunu çekti. Gelenler kalacak yer bulamıyordu. Yarın Ayderi gezip göreceğiz, ne durumda olduğunu yerinde denetleyeceğiz. Ayder ciddi bir çekim alanı olacak, yolları ve alt yapısı büyük ölçüde bitmiş vaziyette. Rize Havalimanı'nı 2022'ye yetiştireceğiz, bunlar Rize'ye Artvin'e geliş gidişleri çok rahatlatacak. Yolumuza çıkartılan engellere takılıp kalmayacağız, yapacak çok işimz var.

Biz milletin emanetini sırtında taşıyan bir davayız, milli iradenin üzerinde bir güç tanımadık, tanımıyoruz. 18 yıllık iktidarımız döneminde bahane aramadık, bahanelere sarılmadık, kimsenin hayallerimizle aramıza girmesine izin vermedik. Adaletten taviz vermeden mücadelemizi demokrasi, hukuk çinde yürüterek başımız dik şekilde bugünlere kadar geldik. Ülkemiz sadece yurtiçinde ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın değil tüm mazlum coğrafyaarın umudu haline gelmiştir. Bugüne ne bölgemizde ne de Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de ülkemizin yer almadığı bir denklemin başarı şansı yoktur. Türkiye Turizmde, tarımda, eğitimde, ulaşımda ve her alanda ayağına vurulan prangaları bizimle birlikte kırmıştır. IMF kapılarında bekletilen bir Türkiye vardı, 23,5 milyar dolar borcumuz vardı.

Paramızın değerini ve paramıza itibarı biz kazandırdık. "Ülkemiz Doğu Akdeniz meselesinde sonuna kadar haklıdır. 100 yıl önce Türkiye'yi ince bir siyasetle güneyindeki enerji kaynaklarının dışında bırakanlar Doğu Akdeniz'de bunu başaramayacaklardır. Kıta sahanlığımızda haydutluğa asla boyun eğmeyeceğiz. Bir asır önce vatanımızı parçalamayı hedefleyen Sevr'i nasıl yırtıp atmışsak, bugün de Mavi Vatan'ı aynı kararlılıkla koruyacağız. "Biz asla gerilim peşinde değiliz, kimsenin hakkına da el uzatmıyoruz, biz sadece milletimiz ve Kıbrıs Türklerinin haklarını savunuyoruz. Yunanistan beklentimiz de birilerinin kışkırtmasıyal değil, aklıselimle hareket etmesi, özellikle Batı Trakya'daki kardeşlerimize yönelik devlet terörünü andıran uygulamalara bir an önce son vermesidir.

Camilerimize, okullarımıza saldırılıyor, biz ise tam tersine Sümela Manastırı'nda geldiler ayinlerine yaptılar. "Ülkemizin kaderiyle AK Parti'nin kaderi birleşmiş, bütünleşmiştir. Türkiye'nin geleceği bizim çalışmamıza, sizlerin değer üretmesine, hizmet üretmesine bağlıdır. Büyük ve güçlü Türkiye idealine sancaktarlık yapacak kadro işte karşımdaki bu kadrodur. Bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak kadar bu kadrodur.

 

İlgili Haberler
Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.