Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çocuklara: Günlerinizi sadece bilgisayarla ziyan etmeyin

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çocuklara: Günlerinizi sadece bilgisayarla ziyan etmeyin

Karne dağıtım töreninde konuşan Erdoğan, öğrencilere ”Tatil elbette keyifli vakit geçirmektir ancak günlerinizi sadece bilgisayarla, tabletle ziyan etmeyin” tavsiyesinde bulundu.

AK Parti’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021-2022 Karne Dağıtım Töreni’ne katıldı, burada açıklamalarda bulundu.

Sözlerine “Önümdeki alanı görünce gençlik yıllarım aklıma geldi. Bu stadyumda çok top oynadım ve bu stadyumun hatıraları var bende. Sakatlandığımız zamanlar oldu lakin o heyecanı yaşamak, bir taraftan da öğrencilik hayatımızı devam ettirmek bizde farklı anılar bıraktı” diye başlayan Erdoğan, şunları söyledi:

‘BÜYÜK YÜKÜ ORTADAN KALDIRDIK’

“Son 20 yılda tüm bunları ve daha pek çok adımı atarak evlatlarımızın eğitiminde kesinti yaşanmasının önüne geçtik. Öğrenci sayısı en fazla artan ülke olmamıza rağmen uluslararası kalite göstergelerinde en yüksek artış sağlayan ülkelerden biriyiz. Ders kitaplarını ücretsiz dağıtarak vatandaşlarımızın sırtındaki büyük bir yükü ortadan kaldırdık. Şimdiye kadar ücretsiz olarak evlatlarımıza ulaştırılan toplam kitap sayısı 4 milyar adedi buldu.  Ayrıca yıllardan beri şikayet edilen yardımcı kaynak sorununu da çözdük. Artık yardımcı kaynaklar da bakanlığımız tarafından hazırlanıp ücretsiz bir şekilde öğrencilerimize ulaştırılıyor. Bugüne kadar dağıtılan yardımcı kitap sayısı 36 milyonu geçti. Sene sonuna kadar 100 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz. Her yerde matematik anlayışıyla matematik seferberliğini başlattık.

‘GÜNLERİNİZİ ZİYAN ETMEYİN’

Yıl sonuna kadar 40 bin ana sınıfı hedefini gerçekleştirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Yaklaşık 3 ay sürecek uzun bir tatil dönemine başlıyorsunuz. Tatil elbette keyifli vakit geçirmek demektir, belki bir topun, belki bir uçurtmanın, kelebeğin peşinde saatler boyu koşacaksınız. Arkadaşlarınızla doyumsuz sohbetlere dalmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Kiminiz tatilini farklı yerlerde, farklı faaliyetlerle geçirecek. Tüm bunları yaparken tatilin yeni şeyler öğrenme fırsatı olduğunu da lütfen unutmayın. Tatilin sevincini yaşarken araştırmaktan asla vazgeçmeyin. Bilgisayarda veya sokakta, aynı zamanda yeni şeyler öğrenmekten geri durmayın. Günlerinizi sadece bilgisayarla, tabletle ekran başında ziyan etmeyin. O da aşırı bir bağımlılığı getirir. “

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim