Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan ‘İstanbul Sözleşmesi’ açıklaması:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan ‘İstanbul Sözleşmesi’ açıklaması:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Başkalarını taklit etmeye gerek yok. Çözüm bizatihi gelenek ve göreneklerimizde, özümüzde mevcuttur" dedi.

İstanbul Sözleşmesi'nin gece saatlerinde yayımlanan bir kararnameyle feshedilmesine yönelik tepkiler sürerken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan açıklama geldi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Oktay, "Çareyi dışarılarda aramaya, başkalarını taklit etmeye gerek yoktur. Çözüm bizatihi gelenek ve göreneklerimizde, özümüzde mevcuttur" dedi. Kadınlar İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasına karşı sokağa çıkıyor:

İşte eylem takvimi 'GüçlüKadınGüçlüTürkiye' etiketini kullanan Oktay, paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı: "Türk kadınının toplum içindeki itibar ve saygınlığını layık olduğu seviyelere çıkartmak adına verdiğimiz samimi mücadeleyi geleneksel toplumsal dokumuzu da muhafaza ederek daha ileri noktalara taşımak azmindeyiz. Bu yüce gaye için de çareyi dışarılarda aramaya, başkalarını taklit etmeye gerek yoktur. Çözüm bizatihi gelenek ve göreneklerimizde, özümüzde mevcuttur."

Kadın