Cüneyt Arkın'dan 'Kaz Dağları' tepkisi: 'Vatan topraklarını üç kuruşa satan bu vicdansızlar…'

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, Kaz Dağları’nda altın madeni arama çalışmaları için binlerce ağacın kesilmesine ve altın aramak için siyanür kullanıldığı iddialarına sert tepki gösterdi. Arkın, "Düşman...

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, Kaz Dağları’nda altın madeni arama çalışmaları için binlerce ağacın kesilmesine ve altın aramak için siyanür kullanıldığı iddialarına sert tepki gösterdi. Arkın, "Düşman yapmazdı. Kimler müsaade ediyor, izin veriyor bu vicdansızlara. O güzelim ata kanıyla sulanmış vatan topraklarını üç kuruşa satan bu vicdansızlar kim, neredeler?” ifadelerini kullandı.

Cüneyt Arkın'ın tepkisini oğlu Murat Arkın sosyal medya hesabı Twitter hesabından paylaştı.

Kaz Dağları’nın ata kanıyla sulandığını hatırlatan Cüneyt Arkın, “O güzelim ata kanıyla sulanmış vatan topraklarını üç kuruşa satan bu vicdansızlar kim, neredeler?” ifadeleriyle devam eden çalışmalara tepkisini gösteriyor.

Cüneyt Arkın’ın o sözleri şu şekilde: “Burası Kaz Dağları bir zamanlar cennetti. Şimdi cehennem oldu. O zehir, siyanür toprağı yakmış, kavurmuş, parçalamış, öldürmüş. Düşman yapmazdı. Kimler müsaade ediyor, izin veriyor bu vicdansızlara. O güzelim ata kanıyla sulanmış vatan topraklarını üç kuruşa satan bu vicdansızlar kim, neredeler?”

Yaşam