• Darülaceze’deki ilginç ilişkiler ağında ‘İsmailağa ve Cübbeli Ahmet’ izleri!

  Darülaceze Başkanlığı’nın en tepesinde bulunan başkan dahil 3 isim ile İsmailağa Cemaati’nin kurduğu Uluslararası Vuslat Derneği’nin yöneticileri aynı. Darülaceze’nin AKP dönemindeki yeni yönetim yapılanması incelendiğinde ilginç ilişkiler ağına rastlanıyor.

  Bugün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan Darülaceze Başkanlığı’nca yenilenen Darülirfan Toplantı Salonu’nun açılışı dolayısıyla düzenlenen “Darülaceze Buluşması”nda bir konuşma yaptı ve konuşmasında Gelecekte dünyada kendimize bir yer ararken, Türkiye olarak gelecek perspektifi yakalamaya çalışırken, geçmişimizden bağımsız olarak bunu yapmaya çalışırsak o gelecek bizim geleceğimiz olmaz. Avrupa’ya, Amerika’ya benzeriz” ifadelerine yer verdi.

  Ancak kamuoyunda Bilal Erdoğan’ın yaptığı bu konuşma değil, hangi sıfat ile bu toplantıda konuşma yaptığı oldu. gazzetta9.com’dan Celal Eren Çeli̇k’in haberine göre; Öte yandan Darülaceze Başkanlığı’nın AKP dönemindeki yeni yönetim yapılanması incelendiğinde bu kurumun bir etkinliğinde neden Bilal Erdoğan’ın konuşma yaptığının cevabını bulmakla birlikte başka ilginç ilişkiler ağına rastlanıyor.

  DEPREMDE YAPTIĞI BİNALAR ÇÖKEN BAŞKAN!

  Darülaceze Kurumunun başkanlığını Hamza Cebeci yapmakta… Peki kimdir Hamza Cebeci diye şöyle yakın bir mercek altına aldığımızda insanı şaşkınlığa sürükleyici bilgiler karşımıza çıkmakta.

  Hamza Cebeci ismini Türkiye kamuoyu ilk defa 7.2’lik Düzce Depreminde duydu…Hamza Cebeci’ni yapmış olduğu Işık Apartmanı bu depremde yerle bir olurken binanın enkazı altında kalan 20 kişi feci şekilde can verdi.

  Olay mahkemeye intikal etti ve Hamza Cebeci bu olay ile ilgili yargılanarak hapis cezası aldı. Ancak daha sonra hiç böyle bier olay yaşanmamışçasına Hamza Cebeci 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde İstanbul’da Üsküdar Belediyesi’ne belediye meclis üyesi adayı oldu ve belediye meclis üyesi seçildi.Yetmedi üzerine üstlük depremde yaptığı bina yıkılmış,insanlar ölmüş ve bu konuda ceza almış bir isim olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Üyeliğine seçildi!

  Düzce depreminde yıkılan ve 20 kişiye mezar olan Hamza Cebeci’nin yaptığı inşaatta ortağı olan isim ise: Fahri Çakır…

  Peki kimdir Hamza Cebeci ile aynı davada Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Tehlike doğuracak şekilde bina yaparak ölüme sebebiyet vermek” suçundan yargılanan yargılanarak Fahri Çakır? Dava süreci devam ederken bu ismin AKP’den Milletvekili seçildiğini ve hali ile dokunulmazlık kazandığını görüyoruz…

  İLGİNÇ YÖNETİCİLER

  Darülaceze Başkanlığı’nın Hamza Cebezi ile birlikte en tepede yöneticisi olan 2 ismi daha var: Başkan Yardımcısı Ahmet Malatyalı ve Genel Koordinatör Mehmet Ayhan Ömeroğlu

  İşte bu isimler yine Hamza Cebeci ile birlikte bir başka yerde daha karımıza çıkmakta:Uluslararası Vuslat Derneği.

  Peki Hamza Cebeci’nin kurcusu ve kurucu genel başkanı olduğu, Darülaceze Başkanlığı’nda Genel Başkan Yardımcısı olan Mehmet Ayhan Ömeroğlu’nun ve Genel Koordinatör olarak görev yapan Mehmet Ayhan Ömeroğlu’nun yönetiminde yer aldığı bu dernek kim tarafından kuruluyor aslında?

  Uluslararası Vuslat Derneği’nin asıl kurucusu Kamuoyunun Cübbeli Ahmet Hoca ile tanıdığı İsmailağa Cemaati’nin lideri olam Mahmut Ustaosmanoğlu’nun “ve­ki­li” Mu­ham­med Şev­ket Gök­çe tarafından 2006 yılında Erzurum merkezli olarak kuruluyor.Daha sonra büyüyen dernek merkezini 2012 yılında İstanbul’a taşıyor.

  Yani Darülaceze Başkanlığı’nın en tepesinde bulunan başkan dahil 3 isim ile İsmailağa Cemaati’nin kurduğu Uluslararası Vuslat Derneği’nin yöneticileri aynı.

  İSAMAİLAĞA TARİKAT AĞI

  İsmailağa Tarikatı kurdurduğu dernekleri perde arkasından “onursal başkanlık” gibi unvanla ile yönetmekte. Bu derneklerden Cübbeli Ahmet’in “onursal başkanı” olduğu HAYDER’e “resmi plakalı” araç tahsis edildiğini tüm Türkiye geçtiğimiz aylarda gazzetta9.com özel haberi ile öğrenmiş ve haberimiz pek çok haber sitesine de düşmüş,kamuoyunda ses getirmişti.

  İsmailağa cemaatinin bir başka kontrol altında tuttuğu dernek ise İSMAİLAĞA DERNEĞİ… Bu derneğin ise İBB’nin 2018 STK-OKUL-YURT Faaliyet Raporuna göre İstanbul Belediyesi’nden “ayni yardım” alan vakıflardan birisi olduğu görülmekte.

  ABANT’TA TOPLANTILAR

  Darülaceze Kurumu Başkanı Hamza Cebeci,Başkan Yardımcısı Ahmet Malatyalı ve Genel Koordinatörü Mehmet Ayhan Ömeroğlu’nun kurucusu ve yöneticisi oldukları, perde arkasında ise İsmailağa Tarikatı’na nüfuzunda olan Uluslararası Vuslat Vakfı’nın bir diğer ilginç özelliği ise her yıl düzenlediği toplantılar.

  Bu toplantıları ilginç kılan ise toplantıların düzenlendiği yer.Toplantılar her yıl ABANT’ta düzenlenmekte…

  Hatta bu konuda Burhan Kuzu’nun “Biz yıllarca Cemaat’in yan salondaki toplantılarına katıldık.İyi niyetle ktılıyorduk tabii” şeklinde bir de açıklaması var.

  VUSLAT’IN “İLGİNÇ” MİSYONLARI…

  Darülaceze ile adetaiç içe geçe bu Vuslat Derneği’nin en önemli projesi ise İslami İlim­ler Aka­de­mi­si Kül­li­ye Pro­je­si… Projenin hedefi ise İslam Dünyası’ndaki şeri kurallar ve öğretiler konusunda otorite olarak kabul edilen Mısır’daki El Ezher Üniversitesi’ne alternatif olacak bir İslam Akademesi kurulması.

  Yine “Ümmete anne yetiştirmek” gibi bir misyonları olduğunu söyleyen vuslat derrneği çok değil bundan 6 sene önce Cumhuriyet Tarihi’nde ilk kez “İslami ilimler icazet töreni” düzenledi.

  Derrnek ayrıca İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’na “Yürekten veMüslümanların vahdeti (birliği) için bağlı olduklarını açıkça ifade etmekte…

  İşte Darülaceze de bu derrneğin kurucu ve yönetici kadrolarınca yönetilmekte.

  İsmailağa Tarikatı’nın Nakşi Halidi ekolüne bağlı oluşu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yine Nakşi Halidi ekolüne mensup İskenderpaşa yahut diğer adı ile Gümüşhanevi Tekkesi’ne yakınlığıo göz önüne alındığında, yukarıda anlattığımız ilişkiler ağı da alt alta konulduğunda ise Bilal Erdoğan’ın bugün Darülaceze’de yapmış olduğu konuşma anlam kazanıyor.

  CÜBBELİ’NİN SPONSORU VUSLAT!

  Buarada geçtiğimiz günlerde Yeniçap yazarı Murat Ağırel Vuslat Derneği’nin İsmailağa Tariakatı’nın 2 numaralı ismi olan Cübbeli Ahmet’in “sponsoru” olduğunu da ortaya çıkarmış hatta bu konuyu Cübbeli Ahmet’e de sormuştu.

  Yeniçağ yazarı Murat Ağırel Vuslat Derneği’nin Cübeli Ahmet’in çocuklarının okulu için “Sterlin” cinsinden ödeme yaptığı,radyo ve televizyon programlarına sponsor olduğu ve Cübbeli Ahmet’in arabasının içini özel olarak dizayn ettirerek tüm masraflarını karşıladığını ortaya çıkarmıtı.

  Tüm bunlar ise Vuslat Derneği’nin halihazırdaki başkanı Muhsin Keleş üzerinden yapılıyordu.