Darüşşafaka sınav tarihleri belli oldu!

Darüşşafaka sınav tarihleri belli oldu!

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2019 yılı sınavı 26 mayıs pazar günü 24 ilde yapılacak. Sınavlarda başarılı...

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2019 yılı sınavı 26 mayıs pazar günü 24 ilde yapılacak. Sınavlarda başarılı olan öğrenciler, 8 yıl boyunca Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda ücretsiz kolej eğitimi alma hakkı elde edecek. Sınav için son başvuru tarihi 20 mayıs.

Bütün çocukların iyi bir eğitim alma hakkı için‘eğitimde fırsat eşitliği’ sloganıyla 1863’te kurulan Darüşşafaka, her yıl sınavla seçtiği öğrencilerin eğitim, sağlık, beslenme, barınma ve giyim gibi tüm gereksinimlerini karşılıyor.

Darüşşafaka lisesi’ni bitiren öğrenciler, en az bir yabancı dili çok iyi derecede biliyor, bilgisayar kullanıyor ve bir müzik aleti çalabiliyor. Başarılı öğrencilere üniversite eğitimleri süresince de burs veriliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika