Demirtaş'tan tüm rakiplerine Filistin çağrısı

Demirtaş'tan tüm rakiplerine Filistin çağrısı

ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e taşımasının ardından başlayan protestolarda 52 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin açıklama yapan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, twitter hesabı...

ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e taşımasının ardından başlayan protestolarda 52 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin açıklama yapan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda rakiplerine "miting yapalım" çağrısında bulundu. Demirtaş “Bu vahşeti protesto etmek ve Filistin halkı ile dayanışmak için sivil toplum öncülüğünde, İstanbul’da büyük bir miting yapalım'' dedi.

'MİLYONLARIN ÇIĞLIĞI BU KATLİAMI DURDURABİLİR'
Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu yargılanan Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

1- İsrail hükümetinin sınır tanımayan barbarlığını lanetliyorum. Mazlum Filistin halkının katledilen evlatlarına Allah’tan rahmet, yaralılarına şifa diliyorum. İsrail hükümetinin vahşetini bir an önce durdurabilmek için güçlü bir ses, ortak bir duruş gösterilmesi gerekir.

2- Türkiye toplumu bu vahşet karşısında sessiz kalmadığını ve kalmayacağını dünyaya en güçlü şekilde göstermelidir.

3- Bir Cumhurbaşkanı adayı olarak, tüm Cumhurbaşkanı adaylarına ve demokrasi güçlerine, bu vahşeti protesto etmek ve Filistin halkı ile dayanışmak için sivil toplum öncülüğünde, İstanbul’da büyük bir miting çağrısı yapıyorum.

4- İstanbul’da toplanacak milyonların çığlığı bu katliamı durdurabilir. Çok geç olmadan Filistin’e ses verelim.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem