Denizli'deki depremin ardından okullar 2 gün tatil edildi

Denizli'deki depremin ardından okullar 2 gün tatil edildi

Saat 14.27'de merkez üssü Denizli'nin Acıpayam ilçesi olan 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi... Saat 14.27'de merkez üssü Denizli'nin Acıpayam

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından açıklamada bulunan Denizli Valisi Hasan Karahan, perşembe ve cuma günü eğitime ara verildiğini açıkladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan açıklamaya göre, saat 14.27'de, merkez üssü Acıpayam ilçesi olan 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Sarsıntının, yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi. 20 Mart'ta Acıpayam merkezli 5,5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Depremden sonra bölgede çok sayıda artçı sarsıntı gerçekleşmişti.

BİNDEN FAZLA SARSINTI OLDU

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 20 Mart'ta yaşanan 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından bugüne kadar bölgede binin üzerinde artçı sarsıntı meydana gelmiş, bu sarsıntıların 42'sinin büyüklüğü 3'ün üzerinde olmuştu.

İLÇEDE OKULLAR 2 GÜN TATİL

Bu arada Denizli Valisi Hasan Karahan, depremin ardından ilçedeki okulların perşembe ve cuma günü tatil edildiğini açıkladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika