Depo Rafı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? İkinci El Depo Rafı Püf Noktaları!

Depo Rafı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? İkinci El Depo Rafı Püf Noktaları!

Depo raf sisteminin kurulumunda dikkat edilecek birçok unsur vardır. Kaliteli, uzun kullanıma uygun ekonomik depo raf sistemleri firmanızın geleceği için önemli adımlardır.

Depo raf sisteminin kurulumunda dikkat edilecek birçok unsur vardır. Kaliteli, uzun kullanıma uygun ekonomik depo raf sistemleri firmanızın geleceği için önemli adımlardır. Deponuzdan maksimum verim almak ve yüksek tonajlı ürün stoğu sağlamak istiyorsanız sektörünüze uygun olacak bir depo raf sistemi tercih etmelisiniz. İster sıfır ürün isterseniz ikinci el depo raf sistemini alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği de bilinmesi gereken bir durumdur. Depo raf alımı hususunda dikkat edilecek püf noktaları yazımızda sizler için derledik.

Depo rafı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Depo raf sistemi almadan önce ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket etmelisiniz. Hangi ürüne hitap etmeli? Hangi depo tipine göre olmalı?  Paletli mi? Paletsiz mi? Devam eden sorular ve en önemlisi de maliyeti nasıl olmalı diye plan yapmalısınız.  Depolama ihtiyaçlarınızı anladıktan sonra, depo rafı alırken şu adımları izlemelisiniz:

-ürün tipi belirleyin

-ambalaj tipinizi belirleyin

-depo alanındaki palet tipinizi belirleyin

-paletler arası mesafeyi planlayın

-deponuzun zemin sistemini belirleyin

-deponuzun mimari sistemini belirleyin

-depo rafında istiflerken taşıyacağınız ürünlerin istifleme aracının tipini belirleyin

-depo kurulumları işletmeler için önemli bir gider olduğu için ikinci el depo raf sistemlerini tercih etmeye çalışın

-depo rafı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer püf nokta da ileride doğabilecek yeni ihtiyaçlarınızla başa çıkabilecek bir depo raf sistemi tercih edilmesi

Depo raf sistemleri alırken ikinci el depo raf sistemi tercih ederek maliyetten de tasarruf etmiş olursunuz. Depolama alanınızı optimize etmek ve her alanı en iyi şekilde değerlendirmek için dikkat edilmesi gereken her ayrıntıyı gözden kaçırmayın.

İkinci el depo rafı püf noktalar

Hangi sektörde faaliyet gösteriyorsanız gösterin yeni bir işyeri kurulumunda ya da işyeriniz için yeni depo kurulumlarında ikinci el depo raflarını tercih etmenizin büyük avantajları vardır. 2. El depo rafı tercihlerinde hizmet sunan firmaları güvenirliği ve sektördeki tecrübelerini göz önünde tutmalısınız. İkinci el depo rafı alırken rafların kullanım ve revize durumu iyice araştırılmalıdır. Uygun fiyat ve uzun kullanımlı ikinci el raflar sıfır raf sistemleri gibi rahatlıkla kullanılabilir.

İkinci el depo rafı püf noktalarından biri de hizmet kalitesi ve teknik donanımını bildiğiniz firmalardan ürünlerinizi temin etmenizdir. Bunun için de Türkiye’de ikinci el depo rafı dendiğinde ilk akla gelen marka olan ve 30 yıldır güvenle bu alanda hizmet veren ZMF RAF size her konuda yardımcı olacaktır.

Daha fazla para harcamamak için en iyi fiyata kaliteli ikinci el depo rafları için ZMF RAF’tan teklif almadan karar vermeyin!

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam