Deprem kahininden İstanbul için yeni uyarı!

Deprem kahininden İstanbul için yeni uyarı!

Türkiye'de ve dünyada yaşanan depremleri bilmesiyle ünlenen ve 'Deprem Kahini' lakabı takılan Frank Hoogerbeets, İstanbul depremi konusunda

Türkiye'de ve dünyada yaşanan depremleri bilmesiyle ünlenen ve 'Deprem Kahini' lakabı takılan Frank Hoogerbeets, İstanbul depremi konusunda yeni bir uyarıda bulundu. Hoogerbeets, olası İstanbul depremi için "Önlemlerinizi alın" dedi.

Son olarak dün akşam gerçekleşen depremde İstanbul 4.1 büyüklüğündeki depremle sallanırken, Ege 3.7 ile depremi bir kez daha hatırladı. İstanbul'da özellikle Anadolu yakasında ikamet eden vatandaşlar depremi daha fazla hissetti. Kandilli, depremin merkez üssünü Yalova olarak açıkladı.,

Bu sarsıntıların ardından deprem uzmanı Frank Hoogerbeets bir kez daha açıklama yaptı. Açıklamasında Yalova merkezli İstanbul'da yaşanan depremin görselini sahibi olduğu Ditrianum şirketinin hesabından paylaşan Hoogerbeets şu ifadeleri kullandı:

Türkiye'deki 4.1 büyüklüğündeki depremin öncü olup olmadığını bilmiyoruz, herkesi panik yapmadan sakin fakat dikkatli olmaya çağırıyoruz. Alabileceğiniz önlemleri her zaman alın.

TARİHİ UCU AÇIK VERDİ

Öncesinde şahsi hesabından açıklama yapan Frank Hoogerbeets, ''Dün baktığımızda 4.9 oldu bugün baktığımızda ise 5.7 şiddetinde oldu. Bu kesinlikle daha da şiddetlenecek gibi görünüyor. Bir açıdan baktığınızda gerçekten şanslı hissedebiliriz kendimizi, çünkü bu bizim için bir uyarı niteliğinde. Peki, önümüzdeki günlerde bizi neler bekliyor? Bunu söylemek oldukça güç. Belki önümüzde 6 veya 7 büyüklüğünde depremler olabilir. Ama bu 1 yıl da 10 yıl da alabilir" dedi.

Marmara'da yaklaşık 20 yıldır küçük depremler olduğunun altını çizen Hoogerbeets, İstanbul'un Batı yakasında büyük bir deprem beklediğini sözlerine ekledi.

Son Dakika Haberleri