Derbiden gülerek ayrılan taraf Fenerbahçe Beko oldu

Derbiden gülerek ayrılan taraf Fenerbahçe Beko oldu

NG Basketbol Süper Ligi'nin 9. haftasında oynanan derbide Fenerbahçe Beko, deplasmanda Beşiktaş Icrypex'i 82-74 yendi. Fenerbahçe Beko, bu sonuçla ligde 8. galibiyetini elde ederken, Beşiktaş Icrypex ise 4. kez mağlup oldu

İlk çeyrekte Beşiktaş sahasında ağırladığı rakibine karşı üstünlük sağlamayı başarırken Trevon Bluiett’in üçlüğüyle 27-21’lik üstünlükle ilk çeyreğe nokta koymasını bildi.

İlk yarıda çok üst düzey bir üçlük performansı gösteren Beşiktaş takımı, Fenerbahçe’nin dönüşüne karşılık veremeyince Şehmus Hazer’in üçlüğü ile birlikte devre arasına gidilirken   devre arasına 41-46 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile gidildi.

Devre arasından dönüşte ikinci çeyreğe nazaran daha rekabetçi bir profil çizen maçta oyun da iyice sertleşti. Derbiye yakışır bir sertlik ve rekabet düzeyiyle geçen ikinci devrede galip gelen taraf Fenerbahçe oldu.

Beşiktaş Icrypex’de Rondae Hollis-Jefferson ve Trevon Bluiett on yedişer sayı attı. Jordan Bone 13, Egehan Arna 11 sayı attı.

Sasha Djordjevic yönetimindeki Fenerbahçe’de Melih Mahmutoğlu 18, Achille Polonara 14 sayıyla galibiyetin en önemli iki mimarı oldu. Pierria Henry’nin de 10 sayısı vardı.

Beşiktaş Icrypex: Jefferson 17, Bluiett 17, Lawson 2, Bone 21, Reaves, Furkan Haltalı 2, Egehan Arna 11, Mehmet Yağmur 4

Fenerbahçe Beko: Melih Mahmutoğlu 18, Henry 10, Shayok 2, Polonara 14, Vesely 9, Ahmet Düverioğlu 4, Metecan Birsen 4, Guduric 15, İsmet Akpınar 3, Şehmus Hazer 3

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor