Dev holdingde miras krizi!

Dev holdingde miras krizi!

Merhum iş insanı Sabri Ülker'in torunu Ömer Özokur, dedesinden kalan mirasın elinden aldığını iddia ederek dava açtı.Ömer Özokur, dedesinin kendisine de 175 bin adede denk gelen yüzde 3.5'luk Yıldız Holding hissesini bıraktığı...

Merhum iş insanı Sabri Ülker'in torunu Ömer Özokur, dedesinden kalan mirasın elinden aldığını iddia ederek dava açtı.

Ömer Özokur, dedesinin kendisine de 175 bin adede denk gelen yüzde 3.5'luk Yıldız Holding hissesini bıraktığı iddiasında bulundu.

Özokur, kendisine ait hissenin adına tescili için önce ihtarname çekti. Murat Ülker ve Yıldız Holding'e hitaben gönderilen ihtarnamelerde sonuç alınamayınca geçen yılın sonunda yargı yoluna gitti.

Sabah’tan Erhan Öztürk’ün haberine göre; dava İstanbul Anadolu Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açıldı. Özokur'un avukatı, müvekkilinin hissedar olarak tespitine ve kendisine ait hissenin pay defterine kaydedilmesini istedi. Dilekçede, miras yolu ile Özokur'a kalan hissenin akıbetinin belirsiz olduğu kaydedilerek, "Müvekkilin iradesi sakatlanarak bir kısım evrak müvekkile imzalatılmış" denildi.

TAZMİNAT TALEP EDİLDİ

Dava dilekçesinde söz konusu hissenin Özokur adına tescil edilmemesi halinde, hisse bedeli olan 2.5 milyar liralık tazminatın ödenmesi talep edildi. Ömer Özokur, ticaret mahkemesinde açtığı davanın geri çekilmesi için baskı gördüğünü öne sürdü. Özokur aralarında annesi Ahsen Özokur ile dayı Murat Ülker'in de olduğu 4 kişi hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Ekonomi