Devlet Bahçeli: Cumhur İttifakı dünden daha güçlü bir şekilde ayaktadır

Devlet Bahçeli: Cumhur İttifakı dünden daha güçlü bir şekilde ayaktadır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme dair değerlendirmede bulunuyor.

Devlet Bahçeli'nin açıklamasından satır başları şöyle: 

Son günlerde Cumhur İttifakı'nı hedef alan alçak kampanyalara kulağımız kapalıdır. Cumhur İttifakı dünden daha güçlü bir şekilde ayaktadır. Cumhur İttifakı sipariş üzerine kurulmadı. 

Bizi hiç kimse esaret altına alıp köle muamelesi yapamaz. Buna cüret edenlerin alınlarını karışlarız.

15 Temmuz, inancın işgale karşı direncidir. 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik günüdür. Bugün Türkiye için aynı zamanda bir eşik, dönüm noktasıdır. Yıllarca TSK'ya yasa dışı yollarla sirayet eden FETÖcüler Türk milletine silah doğrultmuş, bomba yağdırmıştır. 

FETÖcü teröristler 3. bin yılda Asya'nın Hristiyanlaştırılmasına hizmetle görevlendirmiş, Kürdistan'ın doğumunu hızlandırmak için görevlendirilmiştir. Üzerinde yaşadığımız vatan toprakları tarih boyunca Türk milletinin kanıtla mühürlenmiştir. Aziz milletimiz, asırlardan beri bağımsızlık onuruna düşkün, egemenlik haklarına bağlı olarak var olagelmiştir. 

Bizim bizden başka dostumuz yoktur. 15 Temmuz hain teşebbüsünün dış bağlantıları konusunda yaygın söylentiler malumun bir nevi ilanı, saklanmak istenen ilişki ağlarının ifşasıdır. Darbe mekaniğinin arkasında Türkiye'ye kin beseleyen odakların olduğu tartışma götürmez. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika